Yanına ne gider

Yeşil mercimeğin yanına ne gider ?

yeşil mercimeğin yanına ne gider

Yeşil mercimeğin yanına ne gider?

Yeşil mercimek bazen ana yemek ve bazen de çorba olarak kâbul edildiği için menü oluşturmak zor olabilir. Yanına eklenen erişte ve patates gibi yiyecekler de menü oluşumunu etkiler. Bu nedenle yeşil mercimeğin yanına ne gider ve hangi çorba yapılır gibi soruları çok sık duyarız. Sizlere oluşturduğumuz yemek çeşitleri arasından dilediğinizi tercih ederek akşam sofrasını tamamlayabilirsiniz.

yeşil mercimeğin yanına ne gider

yeşil mercimeğin yanına ne gider

Erişte

Yeşil mercimeği sade ya da sebzeli olarak yapsanız da yanına erişte yakışır. Oldukça uyumlu bir menü oluşturmanızı sağlarken ev halkının mutluluğunu arttırır adeta. Çünkü özellikle ev yapımı erişteler herkes tarafından sevilir. Çocukların makarna sevgisi erişte ile ikiye katlanır.

Patates böreği

Börek kokusunun etrafa yayıldığı bir ev kadar huzurlu bir ortam düşünemiyorum. Her bir ısırıkta çıtırdama sesleri bizleri ne çok mutlu eder. Üstelik patates böreği yeşil mercimeğin yanına yenir ve çok iyi gider. Bu nedenle herkese tavsiye ederiz.

Bulgur pilavı

Yeşil mercimek sulu bir yemek çeşidi olduğu için yanına bulgur pilavı da yakışır. Dileyenler pilavını sebzeli yapabilir. Domatesli olarak da tercih edebilirler. Tereyağ kavrulur, yıkanan bulgurlar süzülür ve tereyağ üzerine eklenir. Ardından bir miktar kavrulurlar. Daha sonra et suyu ve tuz ile pilav karışımı tamamlanır. Pişen bulgur pilavı bir süre demlenmeye bırakılır.

Patates topları

Yeşil mercimeğin yanına patates sebzenin çok yakıştığını belirtmiştik. Bu nedenle bir de patates topları dediğimiz haşlanmış patateslerin top hâline getirilmesinden oluşan lezzetli meze çeşidini de eklemek istedik. Patates toplarına dileyen baharat ve yeşil salata malzemeleri ekleyebilirler.

Kısır

Salata ve meze çeşitlerini sevenler, menü oluşturmak için yeşil mercimeğin yanına kısır yapabilirler. Kısırlık bulgur uygun şekilde hazırlanır ve yeşillik ile buluşturulur. Ardından damak zevkine uygun bir şekilde baharat ve soslanırlar.

Tavuk çorbası

Yeşil mercimeği ana yemek olarak düşünenler için yanına yakışan çorba çeşidi belirtmek istedik. Bizim sizlere önerimiz ise tavuk çorbasıdır. Terbiyesine eklenen limon suyu ile çorbanın lezzeti artar.

Yeşil salata

Menülerimizi tamamlamak için her zaman bir salata çeşidi olsun isteriz. Sofralarımızın ortasında yer alan salata kaselerini dolu görmek de bizleri mutlu eder. Her gün farklı çeşitler ile ev halkını neşelendirirken akşam sofralarını zenginleştiririz.

Mantar sote

Mantar sote ya da kaşarlı mantar yeşil mercimeğin yanına severek yenir. Çünkü lezzet olarak birbirlerine yakışırlar. Baharatlar ve arpacık soğanlar ile mantarın lezzetini arttırmak oldukça kolay.

Yeşil mercimek ile bir menü oluşturmak isteyenlere tavsiyemiz mantar sote, erişte, yeşil salata ve bir tatlı çeşididir. Dileyen istediği tatlıyı tercih edebilir. Çünkü her tatlı ile uyumludur. Çikolatalı pasta, sütlü ya da şerbetli tatlı çeşitleri de menüye yakışır. Yeşil mercimek ile bir menü oluşturduğumuza göre yarınki yemek telaşını önlemek için makalelerimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .