Yanına ne gider

Patates salatasının yanına ne gider ?

patates salatasının yanına ne yapılır

Patates salatasının yanına ne gider?

Patates salatası bizler için önemlidir. Patatesi pek çok şekilde tüketsek de en çok salata hâlini severiz. Hem doyurucu hem de birçok faydaya sahiptir. Ayrıca yanına eklenecek salata malzemelerinin her mevsimde farklı olması nedeni ile her yaptığımızda farklı bir lezzet yakalayabiliriz. Ki her damak zevkine de uyum sağlar.

patates salatasının yanına ne gider

patates salatasının yanına ne gider

Dileyen zeytinyağı ve dileyen Ayçiçek yağı kullanabilir. Soframızın en güzel köşesinde ağırlayacağımız patates salatasının yanına ne gider, diye düşünerek, ne yapacağımıza karar veremeyiz bazen. Yemekleri yapmaktan çok karar vermesi yorar bizleri. Bazen farklılık arar bazen klasik bir menü yapmak isteriz. Uyumlu bir menü yakalarken aile üyelerini mutlu etmeye çalışırız. Bu yüzden en mükemmel sofralar için patates salatasının yanına ne yenir sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

patates salatasının yanına ne yapılır

patates salatasının yanına ne yapılır

Kıymalı pide

Patates salatası menüsüne en çok hamur işleri yakıştığı için içerisine et ürünleri ekleyebileceğimiz pide çeşitlerini ilk sırada ağırlamak istedik. Kıymalı pide, bizler için patates salatasının yanına ne gider sorusunun favori yanıtıdır.

Peynirli poğaça

Peynir severleri unutmadık elbette. Bu nedenle yumuşacık puf puf olmuş poğaçaların yanında ağırlayabileceğinizi haber vermek istedik. Üstelik poğaça yapmak için maya beklemeye gerek de yok. Kabartma tozu ile yapmak da mümkün. Misafir menüleri için artık pek çok pratik tarif var.

Ispanaklı börek

Börek denince aklınıza çıtırtılar geliyorsa, sizlere önerimiz patates salatasının yanına ıspanaklı börek yapmanızdır. Ev halkının en mutlu gününü ilan edecekleri bir menü için ıspanaklı börek, patates salatası ve bir kek çeşidi oldukça idealdir.

Ekşili köfte çorbası

Her menüde çorba yer almalı, diyenler için ekşili çorba yapmalarını tavsiye ederiz. Yapımı kolay olan ve çok lezzetli olan ekşili köfte çorbası patates salatasının yanına çok iyi gider ve yakışır.

Acılı ezme

Patates salatası bir salata çeşidi, meze ve yemek olarak bile düşünülebilir. Bu nedenle yanına yapılabilecek pek çok çeşitli şey var. Bunlardan biri de acılı ezme. Acı severlerin menülerinde sıklıkla yer alan acılı ezmeyi bir de patates salatasının yanında denemenizi tavsiye ederiz.

Tarçınlı havuçlu ve cevizli kek

Tabakta patates salatası ve hamur işi yer alacaksa, elbette bir tatlı çeşidi yer almalı. En hafif tatlı olarak bildiğimiz ve çok sevdiğimiz kek çeşitleri arasından tarçınlı, havuçlu ve cevizli kek sizlere tavsiyemizdir.

Revani

Şerbetli tatlı canı çekenler patates salatasının yanına revani yapabilir. Hafifliği ve lezzeti ile günümüzü mutlu bir şekilde geçirmemizi sağlayan revani tatlısı yapım olarak da oldukça basittir. İçindeki malzemeler de her mutfakta yer alır.

Patates salatasının yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. Ev yapımı yemekler ile akşam sofralarının bereketini arttırmak ve ev halkını mutlu etmek artık çok kolay.Konumuzun sonuna geldiğimizde sizler için patates salatasının yanına ne gider ve patates salatasının yanına ne yapılır ile ilgili nokta atışı bilgiler verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler