Yanına ne gider

Kabak yemeğinin yanına ne gider ?

kabak yemeğinin yanına ne gider

Kabak yemeğinin yanına ne gider ?

Yaz aylarında içindeki su içeriği ve faydaları nedeni ile mutfaklarımızda sıklıkla kabak yemeği pişer. Taze mis kokulu domates ile içerisine salça eklemeyi bile düşünmeyiz. Son dokunuşları yaparken de nane eklemeyi unutmayınız. Sonuç olarak da ortaya bir şifa kaynağı çıkar. Ancak marifetli eller için her gün yemek yapmak eğlenceli iken ne yapacağını düşünmek biraz sıkıntılı olabiliyor. Bu nedenle de kabak yemeğinin yanına ne gider ? gibi pek çok soru etrafımızı kaplıyor.

kabak yemeğinin yanına ne gider

kabak yemeğinin yanına ne gider

Yayla çorbası

Kabak yemeğinin yanına ne gider sorusunun yanıtı elbette bir çorba ile başlamalıdır. Türk mutfağı denildi mi akşam yemekleri üç tencereden oluşur. Biri çorba diğeri sulu ve kuru yemektir. Kabak ile uyumlu bir çorba çeşidi ise yayladır. Mis gibi yayla kokusu sarsın mutfağı ve kabak yemeği bir ziyafete dönüşsün diyorsanız, çorba çeşidi tamamlandı. Yayla dışında bir çorba istiyorsanız domates ya da şehriye yapabilirsiniz.

Mevsim salata

Salata kasesi her zaman sofranın ortasında bulunur ve içeriği oldukça zengindir. Pek çok vitamin, mineral ve besin değeri yüksek olan salata, domates ve diğer yeşillikler bir araya gelerek soframızı lunaparka dönüştürür. Renkli görüntüsü ve ekşili tadı ile iştahımızı kabartır.

Soslu makarna

Sulu yemek çeşitleri yanına en çok makarna çeşitleri yakışır. Yaz aylarının en sevilen yemeğidir. Soslu ve sossuz olarak her şekilde iyi gider. Yapımı oldukça kolaydır ve çocukların ilk öğrendiği yemek genellikle makarnadır. Çok sevdikleri için de olsa gerek her çocuk makarna tarifini kolayca verebilir. Bazıları sos bile hazırlayabilir.

Makarna sosu için seçenek oldukça bol. Ancak dileyen hazır olarak da satın alabilir. Ev yapımı soslar elbette çok daha lezzetli ve sağlıklıdır. Hiç köri soslu denediniz mi?

Meyveli puding

Çilekli ya da muzlu puding çeşitleri ile çocukları mutlu edebilirsiniz. Bir de çocuk kalanları! Dileyen hazır paket ve dileyen kendi ev yapımı olarak tercih edebilir. İsteyenler puding içerisine bisküvi ekleyebilir. Tadı çok daha enfes oluyor. Üzerini süslemek için çocuklarınızdan yardım alabilirsiniz. Pasta süsü ya da taze meyveler harika seçeneklerdir.

Bu içeriğimiz www.yaninanegider.net sitemiz için hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .