Eğitim

ÖSYM Tarihi Duyurdu! 2022 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye genelinde milyonlarca talebenin hayalindeki üniversiteyi kazanmak için çalıştığı Temel Yeterlilik Testi TYT ve Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı YKS 18 ve 19 Haziran tarihleri arasında ÖSYM tarafından hakikatleştirildi. ÖSYM YKS soru broşürlerini ve yanıtlarını yayınlamasının ardından varsayımı olarak puanlarını hesaplayan talebeler sonuçların resmi olarak yayınlanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki 2022 YKS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

18-19 Haziran tarihleri arasında bitirilen YKS sınavları bu sene yaklaşı olarak 3 milyon adayın katılımı ile reelleşti.

18-19 Haziran tarihleri arasında tamamlanan YKS sınavları bu yıl yaklaşı olarak 3 milyon adayın katılımı ile gerçekleşti.

Adayların tüm sene süresince yaptıkları çalışmaların ardından katıldıkları YKS sınavında hayallerindeki üniversiteler için ter döktü. Sınav sonrasında sonuçların ne zaman açıklanacağı gündeme geldi. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile sonuçların açıklanacağı tarih muhakkak oldu.

2022 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre bu sene yapılan YKS sınavı 20 Temmuz 2022 Çarşamba tarihinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığında https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerini bilinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler