GündemKimdir?

Yeni ABD Başkan Yardımıcısı Kamala Harris Kimdir?

kamala harris

Türkiye hakkında demeçleriyle birçok karşı karşıya geldiğimiz ve muhtemelen ismini ilerleyen zamanlarda çokça duyacağımız yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın yardımcısı Kamala Harris kimdir? Önceden ne işleri yapmıştır? Eskiden Türkiye hakkında neler söyledi. İşte Kamalla Harris hakkında yazılar.

Annesi Hint Babası Jamaikalı Harris 20 Ekim 1964 tarihinde Amerika’nın California şehrinde dünyaya geldi. Asıl mesleği avukat olan ve politikacı olan Kamala Harris 2010 yılından günümüze kadar Calofornia eyaletinde başsavcılık görevinde yer almışıtr. Geçen sene Demokrat Parti başkanı olmak için adaylığını sunmuştu fakat yeteri oy toplayamadığı için Joe Biden’ın yardımcısı oldu. Biden’ın seçimleri kazanmasıyla birlikte Harris Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk siyahi kadın başkan yardımcısı oldu.

“Ermeni soykırımın tanınması için elimden geleni yapacağım.”

Türkiye’ye karşı düşmanlığıyla bilinen Kamala Harris ermeni soykırımını tanıdığını ve ve tanınmasını için elinden geleceğini yapacağını söylemişti. Hatta 2019 yılında ABD senatörleri Bob Menendez ve Ted Cruz’i de yanına alarak Senatao’da 1915 olaylarını soykırım olarak tanınması için soykırıma önergelerini sundu. Önerge her defasında eski ABD başkanı Donald Trump’tan geri döndü.

İlk İcraatları Türkiye’ye S-400 Yaptırımları Olacak!

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 hava savunmaları sistemleri yüzünden Amerika ile Türkiye arasında aralar açılmıştı. Biden’ın seçimleri kazanmasıyla birlikte Ankara- Washington’un gündemi ilk olarak S400’ler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .