Teknoloji

TFT Meta comps 10.8

Bu yazımızda TFT meta comps’ları yani sizler için en iyi tft kompozisyonlarını göstereceğiz. Yeni 10.8 güncellemesi ile tft comps itemleri değişti ve buna ayak uydurmak için en güçlü comps’larla nasıl maç kazanacağınızı göstereceğiz.

Yazımıza başlamadan önce lol meta yazımızı inceleyebilir ve 10.8 meta şampiyonları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hazırlanan tft comps’lar LOL Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularının en iyi 10 Challenger  arasında olan bir oyuncu tarafından hazırlanmıştır. Oyuncu bu meta kompozisyonları her güncellemeden önce çalışarak özel bir şekilde hazırlıyor.

10.8 güncellemesi ile yavaş oyuncuların oluşturduğu takımlarda kesinlikle hasarlarında azalma görüyoruz. Ama bu azalmalara rağmen hala bizim oluşturacağımız compların güçlü olacağına inanıyorum. Xearath’ın Dark Star complarına eklenmesine rağmen bu komplarda büyük dalgalar olacağını düşünmüyorum.

Eğer Set 3’te yeni iseniz size göstereceğim komplara bakmadan önce buradan set 3 hakkında bilgi edinmeniz yaranıza olacaktır. Ayrıca sizler için hazırlamış olduğumuz lol seviye ödülleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Galaksinin Koruyucuları: S-tier : TFT META

TFT Meta Comps

Star Guardians yani yıldız muhafızları kesinlikle Tarnıça’nın gözyaşından etkilenecektir ancak double Seraph’sın ektisi ile Syandra bundan etkilenmeyecek. Bunun için diğer comp’lara nerf yani güçlenme geleceği için güncelleme ile birlikte bu kompun da diğer complara karşı bir güç getireceğini tahmin ediyoruz.

Takım komp açıklaması:

Star Guardians Syndra’nın yüksek yetenek gücü ile takımı taşımasına izin verecektir. Bunun için mana itemleriyle birlikte birçok defa korkmadan savaşa girmeye çekinmeyecekler.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Eğer çok fazla gözyaşınız var ise ve iyi bir başlangıç yapıysanız bu buildi uygulayın. Syndra 3 küresini de biriktirdiğinde ve iyi bir builde sahip olduğu zaman seviye 6’da rahatlıkla karşı takımı zorlayabilirsiniz.

Sibertenik: S/A-tier : TFT META

Sibertenik

Sibertenikler sahip olduğu sağlık ve hasar alma konusunda sahip oldukları direnç sayesinde rakiplerine kıyasla avantaja sahip. 6 sinerji güçlendirmesi ile küçük bir vuruşta bile yüksek hasarlar verebiliyorlar. Bunun yanı sıra Lucianı oyunun merkezine alarak da oyunu erken bitirebilme şansına sahip olacaksınız.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Erken oyunda bulacağınız sibertenik üniteleri ve güçlenmiş irelia ile Recurve yaylar ve B.F. kılıçları ile saldırıya geçmenizin tam zamanı olacak.

Korona Kayle: S/A-tier : TFT META

Korona Kayle

Bu compumuz 10.7 güncellemesi sona ermeye yakın bir çok oyun gürdü. Yavaş takımlara karşı oldukça etkili bir saldırı hacmine sahip olan komp yavaş takımı bulursa hemencecik cezalandırabiliyor. Takımın ana amacı ilk olarak Kayleyi güçlendirmek olmalı daha sonra saldıra geçmeli olmaktır. Takımın sahip olduğu esneklik ile birçok geçiş ünitesi bulabilirsiniz.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Eğer erken oyunda korona ve blademaster üniteleri bulursanız güçlenmiş bir Kayle ile oyunu erkenden bitirebilirsiniz.

Okçu Sorclar: A-tier : TFT META

A-tier okcu sorcs

Bu kompta Velkoz hızlı bir şekilde gözyaşlarını toplayamaz ise takım zayıflar. Bu zayıflama yetenek güçlerini kullanma küresi alınarak telafi edilebilir fakat bu oyunun uzamasına sebep olacak. Şunu unutmayın ki oyun uzadıkça oyunun zorluğu da kat kat artacak.

Bu kompta 3 saldırı gücüne sahip şampiyonumuz Velkozun etrafında toplanır ve Velkozu güç merkezi olarak kabul eder. Velkozun vurucağı hasar ile kavgayı kazanmayı çalışırken üç karakter önde durarak takımı güçlendirir.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Oyunun başlarında birçok gözyaşı veya çubuk toplarsanız Velkozun güçlenmesiyle birlikte oyunun ortalarına doğru savaşa girebilir ve oyunu bitirebilirsiniz.

Karanlık Yıldız Shaco: A-tier : TFT META

Dark Star Shaco

Karanlık Yıldız Shaco’da isminden de anlaşılabileceği gibi Jinx ve Lux’un olduğu takımda taşıyıcı görevi kombinasyonlarla birlikte Shaco görecektir. Takıma Xerath ilavesi ile kombinasyonlar daha güçlü bir hale gelecektir. Şimdilik bu comp’u bu şekilde bırakıyoruz. İleri ki güncellemeler de bu kompun da düşüneceğini tahmin ediyoruz.

Bu komp ile karanlık yıldız enerjisini kullanarak Shaco’yu güçlendiririz. Takımın taşıyıcı görevini üstleyen Shaco 3 yıldız enerjisi topladığı anda oyunun sonlarına doğru oyunu bitirebilirsiniz.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Oyunu kazanmak için iyi bir yıldız aramaya başlayın ve Shaco’yu güçlendirin. Oyunun sonlarına doğru altın toplamakta zorlanacaksınız o yüzden acele etmeye çalışın. Oyunun sonlarına doğru Shaco’ya B.F. kılıç itemlerini almayını unutmayın.

Jhin ve Arkadaşları: A-tier : TFT META

Jin ve arkadaşları

Jhin ve arkadaşları toplayacakları yıldız ile karşı takımı çok kolay bir şekilde alt edecek. Metada karakterler büyü hasarı ağırlıklı olarak görülse de 4 mistik ve 4 vanguard enerjisi ile saldırıya geçecekler.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Eğer erken oyunda kasmış bir Jhin elde ederseniz etraftaki çekirdekleri toplayabiliyorsanız bu kompu uygulayınız. Jhin ile iyi item aldığınızda kuşkusuz zafer almak çok kolay olacaktır.

Koruyucular: A-tier : TFT META

Koruyucular

Koruyucular 10.7 güncellemesi boyuncu en az oynanan komplar arasındadır. Ancak kore sunucularında en çok oynanan ve zafer alan komplar arasına girdi. Bu komp için Xin Zhao şampiyonunu doğru kullanmak başarının anahtarı olacaktır. Güçlü bir komp için Xin Zhao’ya Bramble Vest ve Dragonun Pençesi itemlerini alınız. Karşı rakibe sık sık saldırmayın sadece doğru zamanı bekleyin.

Bu kompun ana özelliği kalkan açarak saldırıları savurur ve sürekli sağlık yeniler.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Eğer erken oyunda çok sayıda koruyucu üniteleri bulursanız kesinlikle bu kompu uygulayınız. Oyunun sonlarına doğru savunma itemlerini alarak kompunuzu daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.


Makine İnfiltratörleri: A-Tier : TFT META

Makine İnfiltratörleri

Bu komp karşı takımda güçlü bir Garen’e karşı etkili olabilir. Genellikle büyücü hasarına sahip olan takımlara karşı iyi bir seçenek olabilir. Bu kompun zayıf olduğunu düşünüyorum fakat metan’dan düşecek kadar değil.

Bu komp’u kullanırken altın değerinizi yüksek tutmalısınız ve seviye 7’ye gelmeden en az 3 yıldız toplamanız gerekir. Unutmayin ki yavaş bir komp ile oynayacaksınız.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Bu kompu oynamak aslında yüksek maliyetlidir. Eğer oyun içinde birden fazla Annie ve Kai’Sa ya sahip olursanız bu kompu uygulayın. Oyunun başlarında elinizde Shaco buluması da bu kompa ek destek sağlayacaktır. Bu kompun diğerlerine göre avantajı esnek bir item genişliğine sahip olmasıdır.

Yatak Ve Kahvaltı: A-tier : TFT META

TFT Meta

Blasters and Brawlers’A karşı bu komp kuzey amerika ve Avrupa sunucularında başarısız bir sonuç verdiler. Fakat diğer sunucularda bu komp oldukça iyi iş görüyor. Bramble Vest’erin son oyunlardaki öne çıkan etkinlikleri sayesinde bu komp’a Jinx eklemek takımı odukça güçlendirecektir.

Bu komp ile 4 Vanguard ile fiziksel hasarı yüksek olan şampiyonlara karşı iyi bir direnç gösterir. 4 Vanguard şampiyon ve Jhin ile çatışmalardan kayıp vermeden galibiyet ile çıkabilirsiniz.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Eğer erken oyunda kasmış bir Jhin ile doğal üniteleri toplamayı başarırsanız bu kompu uygulayın. Jhin’i doğru kullanmak ve uygun itemleri çıkmak size karşı rakipe karşı büyük bir üstünlük sağlayacaktır.

Blade Bros: A-tier : TFT META

Blade Bros

Bu kompumuz 10.7 güncellemesinin sonlarına doğru ortaya çıktı. Orta oyuna doğru yıldız birikimlerinin ve çekirdiklerin tamamlanması halinde çok güçlü bir görüntü veriyor. Ancak karşı takım aşırı hasar veriyorsa bu komp’u uygulamanız büyük hata olacaktır. Yeni güncellemeler ile bu kompun metadan kalkacağını düşünüyorum.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Bu komp ile 3 suikasta sahip olduğunuzda Yasuo, Master Yi ve Sona ile atağa geçebilirsiniz.

Sihirli Makine: B-tier : TFT META

Sihirmi Makine

Sihirli Makine hala çok iyi bir meta kamp gibi gözükse de Galaksinin Koruyucuları ve Makine İnfiltratörlerine karşı çok zayıf bir kompa dönüşüyor. Bu sebeple bu iki komp çok tercih edildiğinden oyuncular tarafından pek fazla kullanılmaz.

Supermech gücü ile ek büyü hasarlarını birleştirince ortaya büyük bir hasar çıkıyor. Yapılan bu saldırılar karşı takımda büyük hasarlara yol açacaktır.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Erken oyunda güçlü bir Fizz ile kasmış bir Rumble elde ederseniz karşı takımı kolay bir şekilde alt edebilirsiniz. Oyunun gidişatını göre büyücü şampiyonları esnekliğinden faydalanıp oyunun sonlarına doğru ekleme yapabilirsiniz.

Asiler: B-tier : TFT META

Asiler

Asiler 10.7 güncellemesinde en az oynanan komplar arasındaydı. Aurelion Sol ne kadar buff almış olsa da bu komp güçlü gözükmüyor. Asiler ile birçok başarı elde eden oyuncular var. 10.8 ile bu kompu düşük seviyede tutabiliriz. İleri ki metalarda kaldırılacağını düşünüyorum.

Ne Zaman Harekete Geçmeli

Aurelion Sol güçlenene kadar Master Yi ve Yasuo’yla oyunu götürmeye çalışın. 8 Level olduktan sonra güçlü bir Aurelion Sol ile maçı bitirememeniz için hiçbir engel gözükmüyor.

TFT Meta complar neye göre değerlendiliyor

TFT meta compları 3 temel faktöre göre değerlendiriyoruz.

  • Tutarlılık: Bu oyun, oyundan oyuna ne kadar iyi bir performans gösteriyor ve makul bir başlangıç ​​verildiğinde bu oyuna nasıl güvenilir bir şekilde inşa edebilirsiniz?
  • Genel güç: Comp’ı başarıyla tamamlarsanız, diğer metalarla, özellikle metada en yaygın olanlarla nasıl eşleşir?
  • Esneklik: Olaylar oyunda farklı şekilde ortaya çıkarken kompozisyonda ince ayarlar yapabilir ve ayarlamalar yapabilir misiniz? Bu olaylar, eşya şansı, rulo şansı ve düşman birimlerini içerir.

Bu yazı mobalystc.gg den esinlenerek yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Worth reading...
deneme bonusu veren siteler