Dizi & Film

"Lütfen Olsun Çünkü…" House of The Dragon Dizisinin 2. Sezon Kadrosunda Yer Alacağı İddia Edilen Oyuncu Kim?

Tüm dünyanın gözde dizilerinden biri olan Game of Thrones‘un spin-off dizisi olarak 2022 senesine damga vuran House of The Dragon‘un üçüncü kısmı 5 Eylül’de yayınlandı.

HBO platformunda yayınlanan dizinin kadrosu oldukça dikkat çekici. Dizinin tek sezonda kalmayacağı bariz olduğuna göre kadroya girecek yeni isimler de sık sık gündeme geleceğe benziyor. Bugünlerde ise dizinin 2. sezon kadrosunda yıldız bir oyuncunun yer alacağı iddia edildi. Gelin o oyuncu kimmiş hep beraber bakalım…

Game of Thrones’un spin-off dizisi olan House of the Dragon ile Daenerys Targaryen’in ailesinin öyküsüne yolculuk yapmaya başladık biliyorsunuz ki.

Game of Thrones'un spin-off dizisi olan House of the Dragon ile Daenerys Targaryen'in ailesinin öyküsüne yolculuk yapmaya başladık biliyorsunuz ki.

House of The Dragon, Daenerys Targaryen’in doğumundan 172 sene evvel, Targaryen Hanesi’ndeki bir iç veraset savaşının hikâyesini anlatıyor.

Targaryen ailesi 9 büyük aileden ejderhaların temsil edildiği hanedir.

Targaryen ailesi 9 büyük aileden ejderhaların temsil edildiği hanedir.

Bu hanenin hikâyesini işleyen dizi, George R. R. Martin’in Ateş ve Kan fire and Blood kitabından uyarlanmıştır. Bu eserde de bahsedildiği üzere Targaryenler, öğrenilen dört kıtadan biri olan Westeros’ta yaşarlar. Öteki kıtalar Essos, Sothoryos ve Ulthos’tur. 

Taht Oyunları’nda yaşanan vakalardan asırlar evvel, –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi, Ejderha Kayası’na yerleşmişti. Westeros tarihinin en şanlı ama bir o kadar da kavgalı hanesinin öyküsü, Ateş ve Kan’da, ateş ve kanla yazılıyor. Ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, bildiğimiz anlamda Westeros’u Westeros yapan bu yarıyıl, Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’la başlıyor. Fatih’deri sonra gelen âlimler ve gaddarlar, ödlekler ve kahramanlar ama en çok da muazzam ejderhalar o tahtı elinde yakalamak isteyen kral ve kraliçelerin hırslarının bir parçası oluyor.

Dizinin anlatıcısı rolündeki Rhaenyra Targaryen’in değişik zamanlardaki hallerini görüyoruz.

Dizinin anlatıcısı rolündeki Rhaenyra Targaryen'in farklı zamanlardaki hallerini görüyoruz.

Kişiliğe, Milly Alcock, Emma D’Arcy ve Konuta Best hayat veriyor.

Dizinin öteki oyuncuları ise şöyle:

Dizinin diğer oyuncuları ise şöyle:

Paddy Considine, Matt Smith, Sonoya Mizuno, Graham McTavish, Savannah Steyn, Emily Carey, Olivia Cooke.

İlk kısmın ardından çıkan bir habere göre Elizabeth Olsen’ın da kadroya katılacağı söylentisi dağılmıştı.

İlk bölümün ardından çıkan bir habere göre Elizabeth Olsen'ın da kadroya katılacağı söylentisi yayılmıştı.

Kendisini Marvel âleminde Kaptan Amerika ve Yenilmezler serisinden tanıyoruz. Son zamanlarda Wanda Vision ile isminden söz ettirmişti.

Olsen’in hangi şahsiyet ile gireceği şu an net olarak bilinmese de Giant Freakin Robot’un ileri sürdüğüne göre, ünlü oyuncu dizi kadrosuna dahil olacak.

Bugünlerde ise Henry Cavill’ın dizinin 2. sezon kadrosuna dahil olacağı iddia edildi!

Bugünlerde ise Henry Cavill'ın dizinin 2. sezon kadrosuna dahil olacağı iddia edildi!

DC cihanının Superman‘i, The Witcher‘ın Riviyalı Geralt’ı ve son olarak Enola Holmes filminin Sherlock Holmes’u olarak öğrenilen oyuncunun, House of The Dragon’un ikinci sezonuna gireceği ileri sürülüyor.

Bu habere sevinenler de var…

Bu habere sevinenler de var...
twitter.com


twitter.com

Oyuncuyu istemeyenler de…

Oyuncuyu istemeyenler de...
twitter.com


twitter.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler