#SesimOLGündem

Yaşlı Adam Borç İçin Böbreğini Satıyor!

Ekran Alintisi 13

Hasta eşinin tedavi masraflarını ödemek için kredi çeken tesisat ustalığından emekli olan 70 yaşındaki vatandaş  ‘Kul hakkıyla ölmek istemiyorum’ diyerek borcunu ödemek için böbreğini satıyor.

70 yaşındaki emekli vatandaş borçları nedeniyle Gümüşsuyu , Elmadağ otobüs duraklarına astığı afişle böbreğini satılığa çıkardı .Borçları karşılığında böbreğini satmak isteyen 70 yaşındaki emekli yurttaş, bir tesisat ustası. Banka, maaşının bir bölümüne el koyarken, emekliliğini dinlenerek geçirmesi gerektiği halde yaşamını idame ettirmek için hala çalışıyor.

Ekran Alintisi 13

Eşinin Tedavileri İçin Kredi Çekmiş

‘Kul hakkıyla ölmek istemiyorum’ diyen yurttaş nasıl borçlandığını ise, “Eşim üç defa kalp ameliyatı olmuştu. 2016 yılında fenalaştı. Devlet hastanelerinde yer olmadığı için özel hastaneye yatırmak zorunda kaldım. Özel hastanede paralı olduğu için kredi  çektim. Sağdan soldan da borçlandım. Yine borcumu ödemek için banka değiştirdim. O bankanın faizi de üzerine bindi. Şu anda bankaya 34 bin TL borcum var. Eşe dosta da 24 bin TL civarında vermem gerekiyor” şeklinde açıklıyor.

“Utanıyorum, kul hakkıyla ölmek istemiyorum. Kahrıma gidiyor; dolandırıcılara para veriyorlar, bir terliğe on bin lira veren, bir oyuncunun kirli gömleğine para vermeye kalkanlar neredeler” diye sorgulayan yurttaşın maaşına birçok emeklide olduğu gibi bin 800 lirasına banka el koyuyor, kaldığı evin kirası ve masraflar eklenince geriye kalan ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor.”

Cumhurbaşkanına Ve CHP Milletvekillerine Mektup Atmış Ama Yanıt Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğana mektup yazıp yardım etmesini istemiş fakat hiçbir yanıt gelmemiş ve Chp’ye ulaşmaya çalışan emekli vatandaş ordan yanıt olarak ise ” Milletvekillerin şahsa yardım etmesi yasak ” olduğunu söyleyerek geri .çevirmiş. Emekli vatandaş söylediklerine göre :

cumhurbaskani recep tayyip erdogan 2017 cumhurbaskanligi kultur ve 012

Hiç olmazsa kul hakkı ile ölmektense, Cenab-ı Allah’ın huzuruna kul hakkıyla çıkmak nasip etmesin. O yüzden böbreğimin birini bağışlayacağım. Bağışlayacağım kişinin de eğer varsa imkânları benim borcumu karşılasın. Bu yüzden sağa sola kâğıt yapıştırdım” 

Türkiye’nin sesi olup Türkiyede’ki tüm vatandaşlarımıza yardım etmeyi ve sesini duyurmak istiyoruz bu yüzden https://ahbap.org/ yardım istiyoruz.

Kaynak : ONEDİO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .