FİLMSosyal Medya

Hayatta Kalma Dizileri

Filmseverlerin en çok izlerken heyecana kapıldığı dizi türleridir hayatta kalma dizileri. Bunlara salgın, kıyamet sonrası hayat veya adada hayatta kalma mücadelesi temalı diziler en çok öne çıkan konuları olarak örnek verilebilir. İsterseniz buraya da tıklayarak IMBD sıralamasına göre en iyi diziler listeli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Size hazırladığımız en kaliteli hayatta kalma dizileri listesi ile zamanınızı verimli bir şekilde geçirebileceksiniz. Hazırladığımız liste karışık olarak hazırlanmıştır.

1) The Walking Dead

İsminden de anlaşılacağı gibi “Yürüyen Ölüler” klasik zombi temalı dizide zombiler dünyayı basıyor ve dünyada zombi salgını oluşuyor.

Gerilimin üst seviyede olduğu diziyi izlerken yanınızdaki kişinin kolunu sıkarken bulabilirsiniz 🙂 Dizi aslında bize zombi istilasına karşı nasıl savunma yapacağımızı da öğretmiş oluyor. Bu söylem ne kadar ütopik gelse de korona virüsün de dünyaya bu denli etkiler vereceğini kimse tahmin edemezdi.

2) The 100

Şiddetle tavsiye ettiğimiz The 100 dizisini aslında sıkılmadan izleyeceğiniz 2 dizi tavsiyesi yazımızda da tavsiye etmiştik. Yeniden tavsiye ettiğimiz hayatta kalma dizisidir kendisi 🙂

The 100 dizisi uzayda Arc adı verilen bir uzay gemisinde başlıyor. Filmin konusu dünyanın sonu gelmiştir ve insanlar yaşamını bir uzay gemisinde devam ettirmektedir fakat bu tabi ki kısıtlı bir çözüm. Bunun için 100 genci dünyayı hem yaptıkları bir suçtan dolayı ceza olarak hemde dünyada yaşam umudu var mı öğrenmek için dünyaya gönderirler. Dizi 100 gencin maceralarını anlatmaktadır. Her bölüm ayrı aksiyon ayrı merak içeriyor. Diziyi izlerken sıkılmayacağınızın garantisini verebilirim.

3) Survivors

Reality Show olan Survivor değil, yabancı bir dizi olan Survivors’dan bahsediyoruz 🙂

Dizinin Orjinal versiyonu aslında 2008 yılında çekildi daha sonra tekrarı çekildi. Dizide bir tür grip yüzünden dünya nüfusunun %90’lık kısmı ölüyor ve geri kalan kısım ise yaşam mücadelesi veriyor. Günümüz salgını olan korona virüse benzetilen bu grip tabi ki biraz korona virüsün daha ağır bir hali olarak işlenmiş olsa da 2015’te yayına giren dizi ile korona virüste yaşadıklarımız arasında çokça benzerlikler var örneğin; maske, karantina, boş sokaklar, global krizler…

4) In the Flesh 

Bu dizi diğerlerinden farklı olarak hayatta kalmış insanların dünyaya nasıl geri uyum sağlayacaklarını göstermektedir. 4 yıl önce zombi istilasından başarı ile kurtarılan insanların hayatını anlatmaktadır.

Ana karakterimizde zombi istilasında hasta olup tekrar tedavi edilmiştir fakat kasabasındaki insanlar ve ailesinin bu durumdan haberi yoktur. Dizinin asıl kısmı karakterimiz kasabasına döndüğünde başlamaktadır.

IMBD puanı 8.0 olan dizi özgün senaryosu ile kesinlikle izlenmesi gereken salgın temalı diziler arasındadır.

5) Sense8 

IMBD puanı 8.3 olan dizi son yılların popüler dizileri arasında kendine yer buldu. 3 sezonu olan dizide dünyanın 8 ayrı bölgesinde yaşayan ve birbirleriyle bağlantısı olan farklı karakterlerin hikayesini anlatmaktadır. Her karakterin kendine ayrı hikayesi olması insanı diziye daha çok bağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler