Eğitim

KPSS Ön Lisans Başvurusu Uzatıldı! KPSS Ücreti Ne Kadar, Başvuru Süresi Ne Zamana Kadar Uzadı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS önlisans müracaat operasyonu tarihleri uzatıldı. İlk olarak 3-15 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan KPSS, gündeme gelmesiyle beraber adaylar tarafından merak konusu oldu. Peki KPSS ön lisans müracaat süresi ne zamana kadar uzatıldı? KPSS fiyatları ne kadar? İşte tüm ayrıntılar…

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden KPSS ön lisans müracaat sürecinin uzatıldığını açıkladı.

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden KPSS ön lisans başvuru sürecinin uzatıldığını açıkladı.

KPSS Müracaat Süresi Ne Zamana Kadar Uzatıldı?

KPSS Başvuru Süresi Ne Zamana Kadar Uzatıldı?

ÖSYM tarafından yapılan KPSS hakkındaki açıklaması şu biçimde;

“03 – 15 Ağustos 2022 tarihleri olarak duyurulan 2022-KPSS Ön Lisans müracaat günleri, 16 Ağustos 2022 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.

Adaylar, müracaatlarını elektronik etrafta ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday Operasyonları Mobil uygulamasından saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir.”

Ön Lisans KPSS Müracaat Fiyatı Ne Kadar?

Ön Lisans KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Ön lisans KPSS müracaat fiyatının 130 TL olduğu duyuruldu. ÖSYM’de yer alan bilgilere göre ”Adayların sınav fiyatını yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, ismi ve soyadı ile beraber ne kadar fiyat yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabilirler. Sınav fiyatını yatıran adayların banka şubesinden bölmeden evvel, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle analizleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan bölmeleri, yanlışlık varsa kesinlikle düzenleterek bankadan bölmeleri gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.”

ÖSYM’nin Sosyal Medya Paylaşımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler