FİLM

Hakan: Muhafız bize ‘Virüs’ü nasıl alt edebileceğimizi gösteriyor!

hakan1

Hakan üçüncü sezonu Mart’ın 6’sında yayınlandı ve herkesin bekleyişlerini sona erdirdi. Bir içimlik su edası ile yedi bolum bir günde bitirenlerde var bir haftada bitirenlerde var. Gecen sezonun heyecanı kaldığı yerden devam ediyor.

Virüs bütün İstanbul’u etkisine almış ve bazı bölgeler karantina altına alınmış, hatta belli bölgelerde sokağa çıkma yasağı da var. Bu durumda Hakan’in yani Mufaz’ın tek görevi var oda İstanbul’u kurtarmak. Fakat o da ne!! Karşımızda hiç bilmediğimiz bir düşman belirdi. 7 olumsuzun en güçlüsü en kurnazı en bilinmeyeni ve en önemlisi Hakan’i öldürmek için gelen ve tek başına takılan: VEZİR.

hakan3

İkinci Mehmet yani Fatih Sultan Mehmet doneminden gelen bu nefret hem Muhafız soyunu etkilemiş hemde Vezir’i etkilemiş. Vezir’in gelmesiyle olaylar değişir ve gelişir. Faysal ile Ruya’nın arası bozulur. Taraf değiştirenler olur,Faysal’ın Ruya’ya yaptıkları kabul edilemez.

Zeynep’in öğrendikleri Hakan ile olan ilişkisini etkiler. Virüs’ü durdurmak için Nisan’in yardımı gerekir. Diğer Sadık olanlar birlikte Hakan ölümcül darbeyi vurmak için elinden geleni yapacaktır. Hakan’in Vezir’i bulup 600 senelik bu rekabetten galip çıkması gerekmektedir.

Yine oyuncular arasında Cağatay Ulusoy,Hazar Ergüçlü,Okan Yalabık,Engin Öztürk ve Burçin Terzioğlu’nu görüyoruz. Bu sezon katılanlar arasında ise Funda Eryiğit, İlayda Alişan ve Taner Ölmez bulunmaktadır.

hakan2

Netlfix’in Türkiye pazarındaki yaptığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa’nın en önemli pazarlarından biri olan Netflix, Türkiye’de yaptığı çalışmaları artırarak devam etme eğiliminde. Hem genç nüfusun fazla olması hem de bu nüfusun internet ve sosyal medyaya olan ilgisi ile talep oluşturmaktadır. Türkçe konuşan Avrupa’nın birçok noktasında bulunan Türk asıllı Avrupa vatandaşlarının da bu anlamda çok fazla talebi olmaktadır. Seçilen eserlere bakıldığında, şu anda kültürel bir reklamda söz konusudur. Hem “Hakan: Muhafız” hem de “Atiye” dizileri, Türkiye’nin sosyal yapısını anlatmakta ve Türkiye’nin turistik anlamda tarih bölgelerini yansıtmaktadır. Bundan daha güzel bir reklam olmayacağı görüşündeyim. Bugünlerde karantinanın artması ile birlikte artan Netflix izlenme sayısı ve izlenen diziler, filmlerde Türk yapımlarının olması, Fransa’dan Almanya’dan birçok insanın bu eserleri izlemesi ve Türkiye hakkında bilgi sahibi olması Türkiye’nin reklamının yapıldığının göstergesidir.

Birçok Türk dizisi ve filmleri yapmayı planlayan Netflix’in yeni eserleri merakla beklenmektedir. Ayrıca Türkiye’de ve tüm Avrupa’da bugün Netflix’te ne izleniyor seçeneği ile yeni bir gelişme oluşturmuştur.  Fransa’da özellikle Yedinci Koğuştaki Mucize filmi  bir hafta boyunca en çok izlenenlerde üçüncü sırada olmuş ve sosyal medyada çok konuşulmuştur. Bu anlamda Netflix yapımlarına destek verilmesi ve Türkiye’nin sinema ve televizyon konusundaki yetkililerin bu çalışmalara yön vermeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .