Gündem

Grubun İsmi Dert Oldu! Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Zakkum Konserinin İptalini İstedi

Moral bulmak ve sevinçli müddet geçirmek için yoğun alaka gösterilen konserler bir bir iptal edilirken, bu sefer de sevilen grup Zakkum’un konseri gündeme geldi. Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, zakkumun cehennemde yetişen ağaç olduğunu belirterek konserin yasaklanmasını istedi.

İçindekiler

Ülkemizde moral kaynağı olan konserler ve festivaller maalesef ki cinsli sebeplerde peş peşe iptal ediliyor. Milyonlarca müzikseverin gönlünde ayrı bir yer yakalayan Zeytinli Rock Festivali bu sene iptal edilen festivallerden biri oldu.

Ülkemizde moral kaynağı olan konserler ve festivaller maalesef ki türlü sebeplerde peş peşe iptal ediliyor. Milyonlarca müzikseverin gönlünde ayrı bir yer tutan Zeytinli Rock Festivali bu sene iptal edilen festivallerden biri oldu.

Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen bu gidişata karşı tepkiler de çığ gibi gelişiyor elbette.

Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen bu duruma karşı tepkiler de çığ gibi büyüyor elbette.

Muhtelif sebeplerden dolayı iptali istenen konserlerden biri de Zakkum grubunun konseri oldu.

Çeşitli nedenlerden dolayı iptali istenen konserlerden biri de Zakkum grubunun konseri oldu.

Aleyna Tilki konserinin Çorum Diyanet-Sen tarafından iptal edilmesi istenmişti ve Tilki’nin yaptığı açıklamaya göre konseri iptal edilmişti.

Aleyna Tilki konserinin Çorum Diyanet-Sen tarafından iptal edilmesi istenmişti ve Tilki'nin yaptığı açıklamaya göre konseri iptal edilmişti.

Ülkemizin en sevilen seçenek rock gruplarından biri olan Zakkum her şarkısıyla gönüllere taht kurmayı muvaffak oldu.

Ülkemizin en sevilen alternatif rock gruplarından biri olan Zakkum her şarkısıyla gönüllere taht kurmayı başardı.

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Hacı Kurt, Şanlıurfa Megakent Belediye Başkanlığı tarafından yaz aktiflikleri kapsamında 10 Eylül’de tertip edilecek olan Zakkum Grubu konserinin iptal edilmesini istedi.

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Hacı Kurt, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yaz etkinlikleri kapsamında 10 Eylül'de düzenlenecek olan Zakkum Grubu konserinin iptal edilmesini istedi.

Ünlü müzik grubunun ‘Fuhuştan başka bir şeye hizmet etmeyen ve edebi tahribat etme istikametinden zakkum zehrinden daha hasarlı’ olduğu ifade edildi.

Kurt’un Zakkum Grubu konserinin iptal edilmesi için gösterdiği mazeret sanki ağızları sarih vazgeçti.

Kurt'un Zakkum Grubu konserinin iptal edilmesi için gösterdiği gerekçe adeta ağızları açık bıraktı.

Hacı Kurt açıklamalarında ‘İblis, insanları farklı doğrultulardan tuzağa düşürür. Bunlardan bir tanesi de ahlaksız müzikal gösterilerdir. İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından alan grubun vermeyi tasarlandığı müzikal gösteriminin makûsluktan başka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin bilindiği üzereyidir. Her tarafı çirkef kokan bu programın iptal edilmesi gerekir.” ifadeleriyle herkesi şoke etti.

”Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan’dan rica eder, gençlerimizi çok istikametli olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim."

''Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan'dan rica eder, gençlerimizi çok yönlü olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim."

Sözcü’nün haberine göre; Hacı Kurt internet üzerinden Zakkum’un birkaç konserini izlediğini ve konser ve grubun Türk adet ve ananelerine uygun olmadığı kanısına vardığı için bu açıklamayı yaptığını belirtti.

”Şarkılarının sözlerinin gençlere makûs çağrışımlar yaptığını gördüm.”

''Şarkılarının sözlerinin gençlere kötü çağrışımlar yaptığını gördüm.''

Hacı Kurt ifadelerinde “Aslıda Zeki Müren’in, Nuri Sesigüzel’in müziği olsa belki bize daha uygun olurdu. Ama, şarkılarının sözlerinin gençlere makûs çağrışımlar yaptığını gördüm. Kastettiğim fuhuş sadece ilişki değil, her türlü makûsluktur. Bu sebeplerle de konserin iptali yolunda arzda bulundum.” dedi.

24 Ağustos’ta yapılması planan Zakkum Grubu konseri, Gaziantep ve Mardin’de aynı gün alana gelen ve çok sayıda şahsın can verdiği trafik kazaları sebebiyle ilk başta 7 Eylül’e, ardından da 10 Eylül’e ertelenmişti.

24 Ağustos'ta yapılması planan Zakkum Grubu konseri, Gaziantep ve Mardin'de aynı gün meydana gelen ve çok sayıda kişinin öldüğü trafik kazaları nedeniyle ilk başta 7 Eylül'e, ardından da 10 Eylül'e ertelenmişti.

Ardından Şanlıurfa Megakent Belediyesi Twitter hesabından bugün bir paylaşım yaptı.

Sizce Zakkum konseri iptal olur mu? Mevzu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sizce Zakkum konseri iptal olur mu? Konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlarda buluşalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler