Gündem

Almanya, Canan Karatay’ın Sözlerini Doğruladı!

Gündeme söylediği sözler ile oturan Canan Karatay’ın koronavirüs hakkında sözleri de gündeme bomba gibi oturmuş ve eleştirilere yok açmıştı. Canan Karatay’ın tezi sosyal medya da insanlar tarafından eleştirilmişti. Bu sefer Canan Karatay’ın sözleri Almanya’da yapılan bir araştırma ile doğru çıkmış oldu.

Koronavirüs ilk çıktığı zamanlar Canan Karatay koronavirüsü yenmekte gargara yapmanın çok önemli bir rol üstlendiğini ve virüse yakalanmamak için ağız içini temiz tutmamız gerektiğini söylemişti. Ağız içinin temiz tutmak için de her gün sabah akşam karbonatlı su ile insanların gargara yapmasını gerektiğini söylemişti. Bu sayede ağız içi ve boğazlar temizlenmiş olacak ve ciğerlere inebilecek herhangi bir tür virüse karşı da direnç sağlanmış olacak. Bu yöntemin yalnız koronaya değil bütün hastalıklara iyi geleceğini söyleyen Karatay evde karbonat yoksa gargaranın sirkeli su veya tuzlu su ile de yapılacağını söyledi. Almanya Sağlık Bakanlığı da son günlerde yaptığı araştırma ile gargara yapmanın hastalıklara karşı iyi geldiğini söyleyerek neredeyse Canan Karatay’ı doğrular oldu.

Ayrıca Canan Karatay salgın hastalıklara karşı direnç sağlamak için C ve D vitaminin çok önemli olduğunu ve bu vitaminleri içeren besinleri yemenin hastalıklara karşın çok önemli olduğunu vurguladı. D vitamini vücutta bağışıklık sistemini güçlendirirken, C vitamini ise akciğerlerde biriken sıvıların temizlenmesinde çok önemli bir rollere sahip iki vitamin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler