#SesimOLFİLMSosyal Medya

Stranger Things: Arkadaşlar Birbirine Asla Yalan Söylemez

Yönetmenliğini Duffer kardeşlerin üstlendiği dizi; 1980’ li yıllarda birdenbire ortadan kaybolan çocukla hikâye başlar. Kaybolan çocuk Will şerifin yapmış olduğu tüm aramalara rağmen bulunamaz. Stranger Things dizisi başladığı saniye itibariyle kayıp bir çocuğun bulunma hikayesi gibi gözükse de buzdağının görünmeyen kısmında Will ve kasabayı farklı gerçekler beklemektedir. Will’ in bulunması için arama çalışmaları tam gaz sürerken gökten düşmüşçesine ortaya çıkan ve gizemli güçleri olan kız olayları tamamen karıştıracaktır.

script async=”” src=”https://sesimol.net/wp-content/litespeed/localres/aHR0cHM6Ly9wYWdlYWQyLmdvb2dsZXN5bmRpY2F0aW9uLmNvbS9wYWdlYWQvanMvadsbygoogle.js”>

2016 yılında izleyiciyle buluşan Stranger Things dizisi bilimkurgu, gizem, macera üçlüsünü bir arada izlemeyi sevenlerin ilk üç dizisine girmeyi kısa zaman içerisinde garantiledi. Şimdiye kadar üç sezon çekilen Netflix dizisi konusu, oyunculukları, kostümleri ve müzikleriyle herkesten tam not almayı başardı.

Stranger Dizisi Birinci Sezon

1983 yılında Hawkins kasabasında başlayan olaylar zincirinde kasabanın şimdiye kadar gördüğü en büyük olay bir kuşun yuva zannettiği bir saça saldırması durumudur. Kardeş gibi birbirlerine bağlı olan dört arkadaş Will, Lucas, Mike ve Dustin en sevdikleri oyun olan Dungeons & Dragons nedeniyle geç saatlere kadar oynarlar. Dönüş yolunda Will’ in karşısına çıkan yaratık sayesinde önce Will’ in sonrada kasabanın kaderi tamamen değişecektir. Will’ i arama çalışmaları sürerken ortaya çıkan Eleven ise gizeme yeni bir gizem katacaktır.

Stranger Things Birinci Sezon

Stranger Dizisi İkinci Sezon

Birinci sezonun sonunda Will’ in ortaya çıkmasıyla beraber kayıp çocuk hayata uyum sağlamaya çalışırken Cadılar Bayramı’ nda Will, arkadaşları ve kasabanın hayatı yeniden karışacaktır. İkinci sezon kayıp olan Eleven’ ın hikayesine odaklanıyor. Sezon itibariyle karakterler büyürken her birinin gelişimi de net bir şekilde izleyiciye aktarılıyor.

Stranger Things İkinci Sezon

Stranger Dizisi Üçüncü Sezon

Dizinin üçüncü sezonu olayların yaşanmasından bir sene sonrasını anlatıyor. Üçüncü sezon dizinin belki de enerjisinin en yüksel olduğu sezon. Yaşananlar artık birçok kişi tarafından en azından bazı bölümleri bilinmekte ve olayların üstüne gidilmektedir. Will dışında ise ana karakterlerin birçoğunun sevgilisi vardır. Bu durumdan dolayı kendisini yalnız hisseden ve iyice kapanan Will’ in durumu ne olacaktır acaba…

Stranger Things Üçüncü Sezon

Stranger Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Her sezonuyla hayranlarını kendine bağlayan ve her geçen gün daha çok kişi tarafından izlenen diziyi yukarıda sizlere spoiler vermeden açıklamaya çalıştık. Diziyi hala izlemediyseniz şimdi de sizi neden izlemeniz gerektiğiyle ilgili bazı detaylar vereceğiz.

script async=”” src=”https://sesimol.net/wp-content/litespeed/localres/aHR0cHM6Ly9wYWdlYWQyLmdvb2dsZXN5bmRpY2F0aW9uLmNvbS9wYWdlYWQvanMvadsbygoogle.js”>
  • Sürükleyici Konusu
  • Muhteşem Oyunculuklar & Müzikler
  • 1980’ Li Yıllara Ait Motifler
  • Gerilim, Bilimkurgu ve Fantastik Öğelerin Bir Arada Olması
  • Eleven Karakteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler