Gündem

Karar Bekleniyordu: Pınar Gültekin Davası Yine Ertelendi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesiyle alakalı davada karar çıkmadı. Hakkında yine hapsetme arz edilen Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’ya adli hakimiyet koşulu getirilirken dava 20 Haziran’a ertelendi.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde Cemal Metin Avcı’nın öldürdüğünü itiraf ettiği Pınar Gültekin cinayeti davasında bugün 12. mahkeme görüldü. 

Bugünkü mahkemede de karar çıkmazken, dava 20 Haziran’a ertelendi. Hakkında yine hapsetme arz edilen Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’ya adli hakimiyet koşulu getirildi. 

Ara kararını açıklayan duruşma Cemal Metin Avcı’nın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Savcının mütalaası

Savcının mütalaası

Davanın 12’inci mahkemesında savcı esas ait mütalaasını verdi. Savcı mütalaasında, Cemal Metin Avcı’nın canavarca hisle, işkence sürükleterek ve tasarlayarak öldürmekten, kardeşi Mertcan Avcı’nın da canavarca hisle ve işkence sürükleterek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirakten ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması arz etti.

Eda Karagün, iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan, annesi Ayten ve babası Selim Avcı’nın da suç ispatlarını saklamak ve yok suçundan ise 2 seneden 5 seneye kadar hapisle cezalandırılmaları arz edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler