#SesimOLGündem

Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı. Sigara Yasağı Olan İller Hangileri ?

Ülke genelinde corona virüs’ün artmasıyla kısıtlamalar başlıyor ve kısıtlama olan ilk yasak ise sokakta sigara içmek oldu. Sigaraya yasağı için bir çok il valileri sokakta sigaranın yasakladığını duyurdu. Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında alınan tedbir kararlarına uymayan kişiler için adli işlem başlatmasına uygun görüldü. Peki ya hangi illerde sigara yasağı var

Sigara İçme Yasağı Olan İller ( Güncellendi)

11 Kasım Tarihi itibari ile tüm Türkiye’de 65 yaş üstü kişilerin 10.00-17.00 arasında dışarıya çıkması ve açık alanda dışarda sigara içmek yasaklandı.

Korona virüsün ön görülemeyen artışı sebebiyle ve insanları sigara içerek sosyal mesafeyi ve maske kullanımını zorunda kılmak için cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanım alanlarında sigara ve benzeri tütün ürünlerinin içilmesine yasak geldi. Amaç yayılımının kontrol altına alınması ve son iki hafta bu illerde artan vaka sayılarının sebep olduğunu belirtildi.

Uymayanlara Para Cezası Kesilecek

Yasağın gelmesiyle beraber polis ekipleri , jandarmalar sokak, cadde, meydanlarda denetime başladığını ve ilk günlerde vatandaşları uyararak bilgilendirdi. yapılan yasağa uymayanlara para cezası kesileceğini ve karşı gelenlere Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararı da alındı.

Ayrıca corona mı yoksa soğuk algınlığı mı olduğunuz arasında kararsız kaldıysanız BURAYA tıklayabilerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler