FİLM

Kolay Anlaşılır İngilizce Şarkılar

İngilizce öğrenmenin türlü ve çeşitli yollar vardır. İngilizce öğrenmenin en pratik yolu uygun tekniği bulmaktır. Bu yazımızda kolay anlaşılır İngilizce şarkılar ile dilinizi geliştirmeniz de katkıda bulunacak şarkıları listeleyeceğiz. Şarkıları dinleyerek hem kelime hazineniz gelişecek hemde kulağınızın kelimeleri anlama gücü daha iyi olacak.ü

Kolay Anlaşılır İngilizce Şarkılar

Hadi sizinle birlikte hem anlaşılması kolay hemde dinlemesi oldukça zevkli olan şarkıları listeleyelim. Size söz veriyorum bu şarkıları dinleyerek İngilizce öğrenmeyi daha çok seveceksiniz.

Şarkıları ilk önce sözlerine bakmadan 3 tekrar daha sonra sözlerine bakarak dinlemeye çalışın kesinlikle Türkçe anlamına bakmayın, kelimeleri çevirebildiğiniz kadar kadar çevirin ben tamamım deyince anlamıyla birlikte müziği dinleyebilirsiniz.

İngilizce Şarkılar Listesi

1-)Seven Nation Army

“I’m gonna fight ’em all “(Onlarla Savaşacağım.)

Size motivasyon kaynağı sağlayacak bir şarkıdan başlayalım dedik. Bu şarkıyı dinlerken hem gaza gelecek hem de İngilizce öğrenebileceksiniz. Şarkının orjinal sahibi The White Sprites söylemiş olsa da şarkıyı orjinalinden değil Holly Henry’nin coverindan dinlemenizi isteyeceğim. Çünkü şarkı orjinal de biraz söyleyişi sert olduğu için anlaşılması zor olabilir. Şarkıya buradan ulaşabilir ve dinleyebilirsiniz.

2-) Britney Spears – Criminal

He is a sucker with a gun, gun, gun, gun “

Gerek tarzı gerek şarkı kalitesiyle yılların şarkısı “Criminal” şarkısının dinlenmesi biraz zor olsa da klibin içindeki konuşmalar sayesinde bir film tadında müziği dinleyebilirsiniz. Ayrıca klip enteresan bir hikayeye sahip. Şarkıyı ve sözlerini dinleyerek bu gizemli hikayeyi öğrenebilirsiniz.

Şarkının hikayesinden bir spoiler verelim, genç bir kızın suçlu birine aşık olmasından bahsediyor fakat annesine nasıl açıklayacağını bilmiyordur.

3-) Inna-India

I can fly, are you with me? (Ben uçabiliyorum, sen benimle misin?)

Şarkıcı İnna romanyalı, klibin çekildiği yer İstanbul, şarkı İngilizce. İngilizce şarkıyı bir Romanyalı bir şarkıdan dinlemek bir Türk olarak daha açık olacaktır. Türklerin en sevdiği ve tabi ki de Türklere hayran olan Inna’dan müzik dinleyerek İngilizce öğrenmek çok zevkli olacak.

Bu şarkının sözlerinde neredeyse temel sözcükler kullanılmış ve anlamakta zorluk çekeceğiniz hiçbir kelime yok diyebiliriz.

4-) FRIENDS-ANNE MARIA

En kolay İngilizce şarkılar listesi

We’re just friends (Biz sadece Arkadaşız.)

Listeler arasından en kolay şarkıyı sona bırakmak istedim. Şarkı sanki İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için eğitim üzerine yapılmış gibi. Anne Maria şarkıyı söylerken hatta bize kelimelerin hecelemesini bile yapıyor. Heceleme yetmiyor şarkıcı bize sanki sayıları bile öğretiyor. Şarkıyı sansürsüz dinlerseniz bir kaç argo kelime bile kapabilirsiniz 🙂

Bu yazımızda size en kolay anlaşılır İngilizce şarkıları listeledik. Unutmayın ki şarkılar pratik ile daha iyi kulağa oturacak. Çalışmaktan vazgeçmeyin.

Ayrıca sizler için hazırlamış olduğumuz İngilizce en havalı 20 söz ve film izlerken İngilizce öğrenmek yazılarımızı okuyabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler