Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

GündemSosyal Medya

Film İzlerken İngilizce Öğrenmek İsteyenler için Film Tavsiyeleri

Okulda İngilizce öğrenmek, kursa giderek İngilizce öğrenmek ya da özel ders alarak İngilizce öğrenmeyi denemiş ancak istemiş olduğunuz seviyeye bir türlü gelememiş olabilirsiniz. Şimdi size eğlenirken farkında bile olmadan İngilizce öğrenmeniz için ilk eğlenceli yöntemi anlatacağız. Yeni bir dil öğrenmenin ya da rahatça konuşabilmenin en önemli yolu öğrenirken zevk almanın bir yolunu da bulmanızdır. Bunun için ilk önerimiz İngilizce filmler izlemeniz olacaktır. İngilizce filmleri altyazılı ve altyazısız olacak şekilde en az iki kere izlemeniz önemlidir. Çünkü birinde kelime telaffuzlarıyla birlikte söylenenleri anlamaya çalışırken diğerinde ise altyazıları takip ederek cümlelerin zihniniz tarafından algılanmasını sağlarsınız. Film seçiminde ise dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi beğendiğiniz türde akıcı filmler seçmenizdir. İngilizce öğrenmenize yardım ederken keyif alacağınız bazı filmleri sizler için araştırdık.

  • Toy Story – Oyuncak Hikayesi (Animasyon / Komedi / Fantastik)

1995 senesinde vizyona giren film Buzz Lightyear adlı oyuncağın hediye olarak Andy’ e verilmesi ve Andy’nin en sevdiği oyuncağı Şerif Woody’le ilgilenmemesi sonrasında gelişen olayları anlatıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli bir film olmanı ötesinde konusuyla da beğeni toplayan film herkes tarafından muhakkak izlenmeli.

Toy Story
  • The Hangover – Felekten Bir gece (Komedi)

Arkadaşlarının düğünü öncesinde bekarlığa veda partisi yapmak isteyen bir grup arkadaşın hem eğlenceli hem de komik anlarını anlatan bir film. Filmde günlük İngilizce’de kullanılan kelimelerin fazlalığı İngilizceyi rahat bir şekilde konuşmak isteyenler için iyi bir tercih.

The Hangover
  • The Break-Up – Ayrılık (Romantik, Dram, Komedi)

Bir zamanlar birbirine deliler gibi âşık olan bir çiftin yıpranan ilişkilerini eski günlerine döndürmeye çalışmalarını anlatan bir hikayedir. Filmde repliklerin sadeliği, günlük konuşmaların fazlalığı İngilizce’yi eğlenceli bir şekilde öğrenmek isteyenler için alternatif filmler arasındadır.

The Break-Up
İlgili Yazılar
BilimEğitimSosyal Medya

Online Psikolojik Danışmanlık

FİLMSosyal Medya

Hayatta Kalma Dizileri

#SesimOLekonomiGündem

The Economist 2021 Kehanetleri

GündemKimdir?Nedir?Sosyal Medya

Erasmus Muharrem Olayı Nedir?

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir