#SesimOL

Medya Satın Alma Hizmetleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

mwatch

Reklam stratejinizde “medya satın alma” çok önemli bir konudur. Hazırladığınız bütün kampanyaları ve yaratıcı fikirleri buna göre şekillendirmelisiniz. Bu aşamada elinizde bulunan tüm kaynağı, hedef kitleye nasıl ileteceğinizi belirlersiniz. Medya Vadisi; medya reklam ajansı olup, tecrübeli ve işinde uzman kadrosuyla reklam planlamada en büyük yardımcınızdır.

Titiz Olacaksın

Medya Satın Almada Titizlik Esastır! Medya satın alma; ne kadar farklı reklam formatı oluşturduğunuz, aynı formatta kaç tane alternatifiniz olduğu, bu alternatiflerin belirli günlere yönelik mi kurgulanacağı yoksa farklı çalışmalar mı yapılacağı veya buna benzer birçok ayrıntıya dayanır. Tüm bu alanlarda net bir deneyiminiz veya fikriniz yoksa uzman bir görüşten faydalanmalısınız.

facemask web 1

Sürekli değişen son trendleri her an takip eden ve boş köşeleri görebilen bir uzman görüşünden faydalanmanız, harcadığınız paranın boşa gitmemesi adına yararlı bir hamle olacaktır. İşte bu yüzden işinin ehli bir reklam planlama medya ajansı ile çalışmalısınız.
Medya Satın Alma Ve Medya Planlamada Ajansıyla Çalışmanız Büyük Bir Tasarruf Olacaktır.

Gerekli reklam mecralarının satın alınması ve kiralanması konusunda çalışan şirketlerle sürekli bağlantı halinde olan bir ajansla çalışmanız durumunda ilgili reklam kampanyalarınızı çok daha uygun fiyatlara yayınlayabilirsiniz. Değişmeden kalmış ve önemli bir kural vardır. Sürekli çalıştığınız kişilere ıskonto uygularsınız. Bu; uzun süreli ilişkiler, şirketleri karşılıklı olarak var eder. Tabi ki bunun bir karşılığı daima vardır.  Bu avantajdan faydalanabilmeniz ancak medya mecralarıyla sürekli iletişimde olan bir ajans sayesinde gerçekleşebilir.

dijital reklam

Medya Satın Alımı Yaparken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken 6 Konu

– Mesaj: Mesajınızın en çok hangi amaca hizmet edeceğini doğru belirlemeniz lazım. Satış odaklı mı yoksa bilinirlik artırma veya sosyal farkındalık mı?
– Hedef Kitle: Mesajınızı iletmek istediğiniz kesimi kesin ve net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Hedef kitlenizin şu anda ne yaptığı ve nelerle uğraştığını da takip etmelisiniz.
– Mesajın İletileceği Ortam: Ortamdan kasıt hedef kitlenizin nerede mesajı alacakları yerdir. Ortam takibini iyi yapan bir ajans size çok avantaj kazandırır.
– Zaman: Ortam da olduğu gibi zamanda da doğru ânı yakalamak çok önemlidir. Mesajın verileceği zamandaki en ufak değişiklik bile devasa sonuçlara yol açabilir.

– Bütçe: Tabi ki her yapılan yatırımda olduğu gibi bu iş için de ne kadar bütçe ayırırsanız alacağınız karşılık da o kadar yüksek olacaktır. Tabii ki bu düşük bir bütçeyle asla iyi sonuçlar verir demek değil. Düşük bir bütçeyle de ayrıntılı bir medya satın alma planıyla harikalar yaratabilirsiniz.

Markanızı büyütmek, büyütürken doğru hamleler yapabilmek için Medya Vadisi yılların deneyimi ve deneyimli kadrosuyla sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .