Gündem

Her İle Ayrı Normalleşme Gelebilir!

Tam kapanmanın bitmesine yaklaşık 6 gün kaldı. Ramazan Bayramı sürecinde oluşacak tam kapanma sonrası sokağa çıkma yasağı bitecek. Peki tam kapanma sonrası hayat nasıl olacak? Kafeler ve dükkanlar açılacak mı? Tam kapanma uzayacak mı? İşte bütün detaylar…

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer tam kapanma ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Yaşanan 3. pik kovid vakaları sebebiyle gelen tam kapanma ve kısıtlamalar ile vakalarda ve ölümlerde önemli bir derecede düşüş sağlandı. 29 Nisan’da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs tarihinde sona erecek. Tam kapanmanın bitmesine az kala gözler Cumhurbaşkanlığı kabinesine ve sağlık bilimine çevrildi. Herkes sağlık kurulu ve Cumhurbaşkanından gelecek açıklamaları bekliyor.

Önceki yasaklamalar gibi bu sefer tedbirler daha sıkı tutulacak. AVM, kafeler, berberler vb. gibi yerler bir anda açılmayacak. Kapanma sonrası açılmalar yavaş yavaş ve kademeli olarak açılacak. Bu süreçte de aşılanma süreci hızlanacak ve aşılanacak yaş grubunu düşürülmeye başlanılacak. Bu şekilde aşılanma ve açılmalar paralel olarak gidecek. Kafeler, alışveriş merkezleri gibi yoğun kalabalık sağlayacak yerlerin yavaş yavaş açılması beklenirken az müşteri kitlesine sahip yerlerin daha hızlı açılması bekleniyor.

Açılacak illerin isimleri konusunda şuanda net bir bilgi yok fakat vaka sayısı en düşük illerde açılmanın daha hızlanacağı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler