Gündem

Biletler Satılmış, Sahne Kurulmuş: Valilik Bir Konseri Daha Yasakladı

Metin-Kemal Kahraman kardeşler, bir açıklama yayınlayarak Muş konserlerinin dünsinde iptal edildiğini duyurdu.

Metin-Kemal Kahraman kardeşler, bir açıklama yayınlayarak Muş konserlerinin dünsinde iptal edildiğini duyurdu.

Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin yarın yapılması tasarlanan Muş konseri, Valilik tarafından yasaklandı. İptal haberini, Metin ve Kemal Kahraman bir açıklama yayınlayarak duyurdu.

Açıklamda şu bilgilere yer verildi:

Aşinayı gibi Muş konserimiz, haftalar evvelsinden başvurusu yapılıp hazırlıklarına başlanmış ufak bir turnenin ilk ayağı olacaktı. Buna karşın yasaklama kararı konserden dün ve mesai bitimine yarım saat kala telefonla, şifahen bildirilmiş, kararın yazılı bildirimini ise ancak bir sonraki gün mesai saatleri içinde alabileceğimiz söylenmiştir.

Böyle yapılarak yasaklamanın müzisyenler ve organizatörler için ve natürel bilet alan dinleyicilerimiz için sadece bir yasaklama olarak kalmayıp parasal, manevi bir yüke dönüştürülmesi hedeflenmiştir. Aylarca evvelsinden müzisyenler o günlerini bu konser için ayırmışlardır; hiçbir müesseseden destek alınmadan konser salonu yakalanmuş, bunun için fiyat ödenmiştir; müzisyenler için uçak biletleri alınmış, otelde odalar rezerve edilmiştir; afişler basılmış, sosyal medyada paralı bültenler yapılmıştır; ve onlarca insan tam bu işler için günlerce çalışmıştır… İşte bunların hepsi de bir yük olarak yaşatılmalıdır ki, yasak kendilerine reva gördükleri nefret yükünü azıcık olsun rahatlatsın.

Başta MÜYORBİR ve MESAM olmak üzere meslek kuruluşlarımızı bu mevzuda tutum almaya davet ediyoruz. Daha geniş bir açıklamayı yarın, kararın yazılı bildirimini alınca yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler