Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

#SesimOLFİLMSosyal Medya

En İyi Fantastik Filmler

Gerçekte yaşanma imkânı olmayan olayların anlatıldığı, insanoğlunun hayal gücünün sınırlarını zorlayan konuların yer aldığı filmler fantastik filmler kategorisindedir. Ölümsüzlük, süper kahramanlar gibi birçok farklı karakter fantastik filmler sayesinde hayatımıza girerken insanlar tarafından bu kadar çok sevilmesinin nedeni belki insanoğlunun sınırları zorlayan hayallerini filmlerde de olsa izleme imkânı sağlamasıdır. Bakış açınızı değiştirmek ya da sadece kaliteli film izlemek isteyenler için en iyi fantastik filmler içeriğini hazırladık.

Galaksinin Koruyucuları

Galaksinin Koruyucuları isminden beklenildiği gibi bol aksiyon vaat eden bir film gibi gözükse de içerisinde bolca komedi, sevgi, bağlılık ve aksiyonu barındıran keyifli bir film. Film izleyiciler tarafından o kadar çok ilgi gördü ki devam filmleriyle Galaksinin Koruyucuları seri haline geldi. Birbiriyle alakasız, kendi derdine düşen bir grup suçlunun bir şekilde bir araya gelerek Galaksiyi kurtarırılar.  Filmde favori karakterim Groot; umarım sizde seversiniz.

Galaksinin Koruyucuları

Beter Böcek

En iyi fantastik filmler denildiğinde muhakkak izlenmesi gereken film Beter Böcek’tir. Konusuyla olduğu kadar efektleri ve müzikleriyle de dikkat çeken yapım 90’lı yılların en çok konuşulan yapımlarından.

Adam ve Babara çifti birbirlerine sırılsıklam âşıklardır. Ne yazık ki aşık yeni evli çiftimiz trafik kazasında hayatlarını kaybederler ancak bu filmin bitişi değil başlangıcı olacaktır. Çünkü çiftimiz kendi evlerinde birer hayalet olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalırken evlerine yerleşen aileden kurtulmak için her türlü yola başvuracaklardır.

Beter Böcek

Pan’ın Labirenti

Gerçek sorunlarından kaçmak için hayallerine sığınarak fantastik dünyanın kapılarını aralayan küçük bir kızın hikayesini izliyoruz.

Faşist bir iktidar hepimiz için oldukça kötüdür, faşist bir iktidarda yaşamak çok kötü ancak faşist iktidarın temel taşlarından birisi babanızsa ve siz bunu tüm gerçekliğiyle yaşamak zorunda kalıyorsanız ne yaparsınız? Filmde Ofelia’nın babası nedeniyle bulmadığı mutluluğu belki de özgürlüğünü bulmasını hep birlikte keşfediyoruz.

Pan ’ın Labirenti

Dr. Parnassus

Film çok fazla kişi tarafından bilinmese de kıymeti bilinmeyen filmler kategorisinde değerlendirebiliriz. Bilindik olmayan ancak hem oyunculuklarıyla hem de konusuyla fark yaratan bir film izlemek istiyorsanız Dr. Parnassus tam da aradığınız film. Filmin konusu günümüzde bir şehir şehit gezen bir tiyatroda geçiyor ancak tiyatro bildiklerimizden birazcık farklı. Çünkü tiyatronun sahibi 1000 yaşında ve sihirli aynası aracılığıyla insanları yeni bir dünyaya götürüyor.

Dr. Parnassus

İlgili Yazılar
FİLM

Toplumsal Eşitsizliğe Bir de Bu Filmle Bakın: The Platform

BilimEğitimSosyal Medya

Online Psikolojik Danışmanlık

#SesimOL

Eğitim Hakkında Temel Bilgiler

FİLMSosyal Medya

Hayatta Kalma Dizileri

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir