GündemSosyal Medya

Ünlü Yıldızlar İsrail Saldırılarına Aşırı Tepkili !

İsrail ve Filistin arasında yaşanan savaş şiddetleniyor. Dün gece gerçekleşen olaylarda çoğu sivil hayatını kaybetti ve evlerinde oldu. Bu olayları ve vahşeti duyurmak yardım etmek için ünlü isimlerde sosyal medya hesaplarından duyurmaya başladı.

Gece yaşanan ve atılan roketler , yıkılan binalar , ölen masum vatandaşlara tüm dünya tek yürek olup ses çıkardı ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Netanyahu’nun şiddet içerikli açıklamalarından sonra pek çok ülkeden kınama alan İsrail saldırılarına ünlülerden de tepkiler gecikmedi.

Bella Hadid’in paylaştığı çizimde, soldaki kadın, ” İsrailliler ile Filistinliler sadece din için savaşmıyor mu?” diye sorarken, diğer kadın da, “Onlar savaşmıyorlar. İsrailliler baskıcılar ve Filistinlilere baskı yapıyorlar ve bütün bu olayların din ile hiç bağı yok” yorumunu yapıyor.

Bella Hadid Instagram’da; “Atalarımın acısını hissediyorum. Onlar için ağlıyorum. Şimdi oradaki Filistinli kardeşlerim için ağlıyorum, kendimi güvende hissetmiyorum ve korkuyorum” diye yazdı. Filistin asıllı model, Instagram hesabından sık sık paylaşımlara yapmaya devam ediyor. Bella hadid’in arap asıllı olduğundan ve onları kendi vatandaşı gibi gördüğünden büyük bir şiddetle sosyal medyadan yanıtlarını verdı.

Dua Lipa da Instagram hikayelerinde “Dünyanın müdahale etmesi ve buna bir son vermesi gerekiyor” yazdı. Şarkıcı Bernie Sanders gibi senatörlerin tweet’lerine de sık sık Instagram hikayelerinde yer veriyor. Dua Lipada yapılan vahşetin sona ermesini ve bir an önce roket atılan şehirlere yardım edilmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler