Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

ekonomiTeknoloji

Metaverse Arsa Nasıl Satın Alınır ? Sanal Arsa Satın Alma

Metaverse son yıllar da kartopu gibi bir popülerliğe sahip oldu. Diğer adıyla sanal evren dediğimiz bu uygulamada sanal gerçeklik (VR) denilen ekipmanla farklı boyutlarda Matrix vari bir yaşam imkanı sağlıyor. Metaverse boyutunda hiçbir fiziksel bir hareket göstermeksizin kullanılabilir. Kısacası metaverse gerçek hayatımızı sanal ortama taşıyan bir araçtır.

Metaverse Coinleri Hangisidir ?

Bu konuştuğumuz sanal ortamda iş görüşmeleri tatil ve bir çok sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Dolayısıyla size sanal dünyada bir sanal para gereklidir. Alışveriş yapmak konser bileti almak ve en önemlisi sanal arsa satın almak gibi faaliyetleri seçebilirsiniz.  OVR Axie InfinityDecentralandEnjin CoinMetaheroThe Sandbox gibi çok sayıda metaverse coin mevcuttur. 2021 Ekim ayı itibarıyla bunların en değerlisi Axie Infinity (AXS)’dir.

Metaverse Kimindir ?

Geçtiğimiz aylarda metaverse’in en fazla geliştirmeleri ve destekçisi olarak görünen Facebook yani Mark Zuckerberg dir. Facebook bu konu hakkında kafayı takmış durumda ve bir çok şirket ve satın alma işlemleri yaparak söz sahibi olmayı amaçlamaktadır.

Metaverse Arsa Satın Alma

Facebook’un hayaline göre sanal dünya da herkesin sanal bir arsası olacağını ve o arsa üzerlerine inşaatlar edip yaşanabileceğini öne sürüyor. Sanal dünyayı milyonlarca parsele bölerek sanal para ile alımlar çoktan başladı ve İstanbul çevresinde ki zengin semtlerin çoğu alındı. En çok tercih edilen sanal arsa sitesi OVR ‘dir

İlk olarak binance üzerinden BNB alıyorsunuz , akabinde Matemask cüzdan hesabınızın olması gerekiyor. Hesabınıza binanceden aldığınız coini yükledikten sonra PancakeSwap uygulamasından bnb coininizi ovr ye dönüştürerek sanal dünyada ki paranızı dönüştürmüş oluyorsunuz. Şuanda daha yaygın olan OVR sanal haritasından üye olup giriş yaptıktan sonra Dünyadaki boşta olan ve fiyatının gelecekte artacağını düşündüğünüz bir arsa seçip alabilirsiniz şuan ki en düşük bir arsa fiyatı 4.05 OVR dir , Şehirin önemine karşın bazen milyonları da bulmaktadır. İlk olarak istediğiniz arsa aldığınızda hemen almış olmuyorsunuz arsaya en düşük fiyattan teklif verdikten sonra 24 saat içersinde farklı insanlarda istediğiniz arsaya daha yüksek fiyatta teklif sunarlarsa onların oluyor fakat kimse bir teklif ya da sizden daha az bir teklif verildiğinde arsa sizin olmuş oluyor.

OVR sanal arsalarını aldıktan sonra isterseniz bekletebilir gelecekte daha yüksek fiyatlara satıp kar kazanabilirsiniz , isterseniz satın almış olduğunuz arsanın üzerine otel , konser salonu , gökdelen dikip farklı insanlarında gelmesini ve bununla beraber gelen insanlardan bilet parası olarakta para kazanabilirsiniz.

Mateverse sanal dünyasında şuanda onlarca coin üzerinden yatırım yapabilirsiniz sanal arsa , sanal konserlere ve sanal iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Daha çok faceebok ve Microsoft gibi kurumsal firmaların ve şirketlerin sponsor olduğunu coinlere yatırım yapmanızı tavsiye ederim dolandırılma riskine karşın. Çünkü gelişmekte bu teknojilerin içersinde sizi dolandırmak isteyende olacaktır.

--Benzer İçerikler--

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir