Eğitim

ALES 2 Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, Başvuru Ücreti Kaç TL? ALES 2 Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak?

Gelecekte akademik bir kariyer düşünen şahısların katılımı ile asıllaşan ALES sınavları senede üç defa yapılıyor. İlk sınav bu sene 17 Nisan tarihinde asıllaştırılmıştı. İlk sınava katılamayan binlerde aday merakla ALES 2 müracaatlarının ne zaman başlayacağını ve sınavın hangi tarihte yapılacağını inceliyor. ÖSYM tarafından reelleştirilen ALES 2 sınavı için ayrıntılar emin oldu. Peki 2022 ALES 2 hangi tarihte yapılacak?

Akademik kariyer için yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES için ilk sınavın ardından ikinci sınavın yapılacağı tarihler gündemdeki mevzulardan birisi. ALES sınavlarıyla beraber yüksek lisans ve hekime gibi eğitimleri için giriş yapılabiliyor. Peki ALES 2 müracaatları ne zaman başlayacak?

2022 ALES 2 Müracaatları Ne Zaman Başlayacak, Müracaat Fiyatı Kaç TL Olacak?

2022 ALES 2 Başvuruları Ne Zaman Başlayacak, Başvuru Ücreti Kaç TL Olacak?

ÖSYM tarafından paylaşılan 2022 seneyi takvimine göre ALES 2 sınavı müracaatları 24 Haziran Cuma tarihinde başlayacak ve 4 Temmuz Pazartesi günü sona erecek. Bu sene için tanımlanan müracaat fiyatı ilk sınav için 185 TL olmuştu. ALES 2 için fiyatın aynı olması bekleniyor.

ALES 2 Hangi Tarihte Yapılacak?

ALES 2 Hangi Tarihte Yapılacak?

ALES 2 sınavı 21 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak ve sonuçlar 9 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler