ekonomiGündem

Son Dakika! Asgari Ücret Açıklandı

Asgari ücret belirlemek için toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi. Yapılan görüşme sonucu işçi, işveren ve devlet kanadından 5 temsilci 2021 için Asgari Ücreti belirledi. Peki Asgari Ücret 2021 yılında ne kadar olacak? İşte detaylar..li

Yapılan görüşmeler sonucu Asgari Ücret belli oldu. 2021 yılı için asgari ücret 500 TL arttırılarak NET 2825 tl olarak açıklandı. Böylelikle asgari ücrete geçen yıla fakla ne asgari ücrette yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu.

TUİK Asgari Ücreti 2792 Olarak Önermişti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) yaptığı açıklamada bekar bir çalışan için hafif işler için 2.339, orta işler için 2.507 ve ağır işler için 2.792 olmasını önerdi. TUİK geçen yıl yaptığı önerme ile resmi asgari ücret zammına yaklaşmıştı.

Öte yandan Twitter üzerinden açıklamalar yapan Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) asgari ücretin en az 3800 TL olmasını gerektiğini savunmuştur. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu yarın Tophane’deki İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önünde 12:30’da Asgari ücret ile ilgili basın açıklaması yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler