Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

#SesimOLGündem

Kadir Şeker Davasında Sonuç Çıktı!

Son dakika gelen habere göre Kadir Şeker davasında karar çıktı. Kadir şeker “kasten öldürme” suçundan dolayı mahkeme tarafından 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İyi hal indirimiyle birlikte ceza 12 yıl 6 aya düşürüldü. Çıkan karara göre 8 aydır hapishanede olan Kadir Şeker 12 yıl 6 ay daha hapishanede kalacak.

Kadir Şeker, 20 yaşında üniversiteye hazırlanan bir öğrenciydi. Okuduğu dershane çıkışı yolda yürürken kavga eden çifti gördü ve bir kadının yardım bağrışmalarını duydu. Yardıma giden Kadir Şeker, kadına şiddet gösteren Özgür Duran ile arasında oluşan kavga sonucu Özgür Duran’ı bıçakladı ve Özgür Duran öldü.

Kadir mahkemede şu ifadelere yer verdi;

“Yardıma ihtiyacı olan bir kadının yanına yardımcı olmak için gittim. Kimseye bir zarar verme niyetim yoktu. Kadın iyi olduğunu söyleyince arkamı dönüp gittim. Arkamdan saldırdı, boğazımı sıkıp nefessiz kaldım. Olay yerinden ayrılırken yaralandığının farkında değildim. Hayatını kaybettiği için çok üzgünüm”

Sosyal Medya’da Kadir’e Destekler Yağıyordu!

Kadir’in toplum vicdanına dayanarak tahliye edilmesi aylardır toplum tarafından çeşitli etiketler üzerinden destekleniyordu. Baro başkanları da Kadir’in tahliye edilmesi kararını destekleme açıklamaları yapmıştı. Çıkan mahkeme kararı ile birlikte Kadir’e #kadirsekericinberaat ve #kadirsekericinadalet etiketleri Twitter Türkiye gündeminde 1. sırada yer alıyor.

İlgili Yazılar
#SesimOLNedir?Sosyal Medya

SFS Nedir? İnstagram SFS Nedir? Nasıl Yapılır ?

#SesimOLNedir?Sosyal Medya

Snapchat Streak Nedir? Streak Nasıl yapılır?

#SesimOLOyun

En İyi Zula Oyun Nickleri , İsimleri

#SesimOLEdebiyatEğitimNedir?

Saptama Nedir ? Saptama Bildiren Cümleler Nelerdir ?

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir