#SesimOLFİLMKimdir?

Robert Downey Jr. Filmleri

Iron Man karakteriyle herkesin gönlüne taht kuran Robert Downey Jr. filmlerini sizlerle paylaşmadan önce nam-ı değer Tony Stark’ ı tanıyacağız. Marvel dünyasının ilk filmi olan Iron Man’in başrol oyuncusu Robert Downey Jr. hem kendinin hem de Marvel filmlerinin popüler olmasında etkili oldu. Her ne kadar Robert Downey Jr. karakteriyle hayatımıza girse de 1992 senesinde Charlie Chaplin’ i canlandırdığı Chaplin karakteriyle Oscar’a aday olmayı başarmıştı.

Evli ve iki çocuk babası olan ünlü oyuncu 4 Nisan 1965 senesinde New York’ ta dünyaya geldi. Çocukluk yılları da başta olmak üzere hayatının her döneminde oldukça zorlu zamanlar geçirdi. Öyle ki babası uyuşturucu bağımlısı olduğu için uyuşturucuyla altı yaşında tanışırken sekiz yaşanda da uyuşturucu bağımlısı haline geldi. Hayatını değiştiren aynı zamanda çocuklarının da annesi olan kadınla 2003 senesinde tanışana kadar zorlu zamanlar artarak devam etti.  2005 senesinde evlenen çift için de Robert için de yeni bir adım atıldı.

Robert Downey Jr. Filmleri – Chaplin

1992 senesinde sinemaya adını yazdıran Charlie Chaplin’ in hayatının anlatıldığı filmde Chaplin rolünü Robert Downey Jr. oynadı. Oyuncuya ilk Oscar adaylığını da getiren yapımda Robert Downey Jr. ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu herkese gösterirken filmlerin aranan yüzleri arasına da girmeyi başardı.

Robert Downey Jr. Chaplin Rolü

Robert Downey Jr. Filmleri – Zodiac

Usta yönetmen David Fincher’ın filmleri arasında yer alan Zodiac filminde başrolleri Robert Downey Jr ile birlikte Mark Ruffalo ve Jake Gyllenhaal paylaşıyor. Gerçek bir hikayenin anlatıldığı film 1970’ li yıllarda San Francisco ve çevresinde kabus yaşatan bir seri katili konu alıyor.

Robert Downey Zodiac Rolü

Robert Downey Jr. Filmleri –  Iron Man Serisi

Oyuncunun herkes tarafından tanınır olmasına ve Tony Stark karakteriyle özdeşleşmesine neden olan seri Iron Man. 2008 senesinde izleyicilerle buluşan Iron Man filmi, hem filmin devamının gelmesine hem de Marvel film evreninin oluşmasına destek oldu. Tabi buradaki en büyük mimar oyunculuğu, enerjisi ve sempatisiyle Robert Downey Jr.

Robert Downey Iron Man Rolü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler