GündemSağlık

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANABİLİR!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı çıkma yasağı iddiası

Türkiye’de Kasım ayından beri beklenen ve hala yaşanan griple beraber ani korona artışı tüm insanları korkutuyor. Fazla artış ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarılarını daha ciddi ve kısıtlama konusunda kararlı olduklarını belirtti. Artışla beraber Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 17 ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Bu kısıtlamayla birlikte hafta sonu görüşmeler kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanabilir.

65 Yaş üzerine getirilen yasaklarla birlikte artışların durumuna bakılarak ekstra olarak haftasonu sokağa çıkma yasağı getirilmesi iddiaları yankılanıyor. 65 yaş üstü saat 10.00 16.00 olan iler ise Ankara ve İstanbul’la beraber 17’ye yükseldi. Bu iller İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Erzincan, Bartın, Gaziantep, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Isparta, Erzurum, Bolu, Çankırı, Bilecik, Denizli ve Kahramanmaraş.

Hafta sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı

Kış ayına girdiğimizden dolayı havaların soğumasında etkili grip ve corona virüs de ön görülmez bir artış meydana gelmekte ve hem sağlık çalışanlarını hemde vatandaşları tedirgin ediyor. Yapılan iddialara göre 14-15 Kasım tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği öne sürüldü. Fakat İç İşleri Bakanlığından hiçbir resmi açıklama yapılmadı ilerki zamanlarda bir açıklama bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler