#SesimOLGündem

Pastanede İğrenç Olay: İntihar Edecek Duruma Geldim

PASTANE

Siteyi kurduğumuzdan beri mottomuz olan Türkiye’nin sesi oluyoruz diyerek başladığımız sitede kadın cinayetleri , haksızlığa uğrayan insanları , eğitim tarafından sıkıntı çeken öğrencileri 1 seneye aşkın sesi olmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Sizde sesinizi çıkarmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sefer gerçekleşen olay Tunceli’de üniversite masraflarını karşılamak için pastanede çalışan Hatun K. oranın bulaşık işiyle çalışıyordu aynı işletmede çalışan ve işletmenin akrabası olan Hüseyin P. adlı kişinin tacizine uğradığını belirtti. Hatun K., “Gerçekten intihar edecek duruma geldim. Bulaşık yıkarken sürekli arkama bakıp, korku yaşıyorum. Bende bir travma oluştu, onunla çalıştığım için gerçekten utanıyorum” dedi. Tunceli merkezinde bir pastanede bulaşık yıkayarak, okul masraflarını karşılayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2’nci sınıf öğrencisi Hatun K. iş arkadaşı olan Hüseyin P.’nin tacizine uğradığını ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Buna karşın taciz eden kişi zorla öptüğünü öpülen yeri bulaşık teliyle kazıdığını öne süren Hatun K., bu olayın çalıştığı iş yerinde yaşanan ilk olay olmadığını iddia etti.

Zorla Beni Öptü Bende Çığlık Attım

Üniversite masraflarını karşılamak için pastaneye giren Hatun k. 15 eylülde işe başladığını alt katta aşçıyla beraber çalıştığını ve bodrum katında 2 tane kamera olduğunu bulaşıkların olduğu kısmı görüntülüyor. Çalıştığım zaman sürekli Hüseyin P.’nin gözle tacizine maruz kalıyordum. Bir gün ben bulaşık yıkarken saçıma dokundu ve kendisi bana ‘Huylanıyor musun’ dedi. Ben de ‘Evet ağabey. Babamın ve ağabeyimin bile bana temas etmesini istemem’ dedim. O da bana ‘Tamam. Bunu söylemen çok iyi oldu. Bundan sonra dikkat ederim’ dedi. Hüseyin P., 27 Ekim’de sarımsakları soyduğum esnada mutfağa geldi. Ben de ona işimin bittiğini söyledim. O da ‘Senin Allah’ına kurban diyerek’ beni alnımdan öptü. Ben de öptüğü yeri bulaşık teliyle sildim. Bağırmaya başladım. O da üstüme gelerek, bana bağırdı ve ben de ağlamaya başladım. Patrona yaşanan durumu anlattım ve işten ayrılmak istiyorum dedim. O da ‘Biz senden razıyız, neden böyle bir karar verdin?’ dedi. Ben de olayı anlattım, beni öptüğünü söyledim. O da bana, ‘kendisi diğer çalışanlarımıza da böyle davranıyordu’ dedi. Bu durumu anlatmasına rağmen daha sonra gülerek, oturuyordu” diye konuştu.

Susmadı ve Suç Duyurusunda Bulundu

Kadınlara yaşatılan bu iğrenç durumun ceza almasını isteyen Hatun K. bu olaylar karşısında lütfen sessiz olmayın ve sesinizi çıkarın dedi ve Daha önce orda çalışan kişiler bir adım atsaydı ben bu durumu yaşamazdım. Kesinlikle susmayacağım. Suç duyurusunda bulundum, çünkü hiçbir kadın bir daha tacize maruz kalmasın. Daha önce benden önceki kişilere tacizde bulundu fakat bir daha çalışacak kişiye bu şekilde yaklaşamaz. Ben gerçekten intihar edecek duruma geldim.

Bulaşık yıkarken sürekli arkama bakıyorum, bir korku yaşıyorum. Bende bir travma oluştu, onunla çalıştığım için gerçekten utanıyorum. Kesinlikle bu durumu dile getirmek utanılacak bir durum değildir. Çalıştığı yerde böyle zorluklar yaşamak kadınların tercihi değildir. İnsanlardan bu konu hakkında bir duruş bekliyorum ve bana bunu yaşatanlar inşallah hak ettikleri cezayı alırlar” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .