Gündem

22 Ekim Cumartesi Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? Hafta Sonu Yağacak mı?

Ekim ayının sonuna doğru yanaşırken hava sıcaklıklarında hissedilir bir düşüş yaşandı. Kışlıklarını çıkarmaya başlayan yurttaşlar hafta sonu tasarıları için hava vaziyetini takip ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Cumartesi yağmur yağacak mı? İşte 22 Ekim Cumartesi İstanbul, Ankara, İzmir ve yurt geneli hava vaziyeti…

Bugün 22 Ekim Hava Nasıl Olacak?

Bugün 22 Ekim Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Mersin, Hatay, Sinop, Bartın, Kayseri ve Şanlıurfa etrafları ile Kastamonu’nun ve Adana’nın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök hengameli sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin ve Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karmaşık yağmur ve yer yer kar biçiminde olması bekleniyor. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Muş, Ağrı, Iğdır, Batman, Siirt ve Mardin etrafları ile Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın doğusunda yer yer güçlü olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği varsayım ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece eksileceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneybatı güzergahlardan hafif, ara sıra orta güçte, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı güzergahlardan yer yer güçlü 40-70 kilometre/saat olarak esmesi bekleniyor.

22 Ekim Cumartesi Ankara Hava Vaziyeti

22 Ekim Cumartesi Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün en yüksek sıcaklığın 15 derece, en düşük sıcaklığın ise 3 derece olması bekleniyor. Ayrıca havanın ise öğlene kadar puslu geçeceği, öğlenden sonra ise az bulutlu olacağı varsayım ediliyor.

22 Ekim Cumartesi İstanbul Hava Vaziyeti

22 Ekim Cumartesi İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da bugün en yüksek sıcaklığın 17 derece, en düşük sıcaklığın ise 10 derece olması bekleniyor. Ayrıca havanın ise gün boyu az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

22 Ekim Cumartesi İzmir Hava Vaziyeti

22 Ekim Cumartesi İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün en yüksek sıcaklığın 24 derece, en düşük sıcaklığın ise 12 derece olması bekleniyor. Havanın ise öğlenden akşam üzerine kadar az bulutlu, geriye kalan zamanlarda ise sarih geçeceği varsayım ediliyor.

MGM Hafta Sonu Varsayımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler