KYK Borçları Siliniyor | Sesimol.net

Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

#SesimOLEğitim

KYK Borçları Siliniyor

Uzun zamandır gündemde olan KYK borçları siliniyor mu? KYK Borçları hakkında cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Gündemler arasında en çok arasında yer alan KYK borcu öğrencileri çok yakından ilgilendiriyor. KYK borçlarının yapılandırılması ile ilgili 2 şey gündemde bir ya borçlar tamamen silinecek yada borçların sadece faizi silinecek.

KYK Borcu Silinecek Mi?

Bu konu hakkında cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir etkinlikte KYK borçları ile ilgili elinden geleni yapacaklarını söyledi ve bu konuda ilk önceliklerinin borçların tamamen silinmesi gerektiğini söyledi ve borçların silinmesi durumunda kredi sisteminin kaldırılacağını ve öğrencilere sadece burs verileceğini söyledi. Diğer yandan partiler tarafdan Türkiye Millet Meclisine KYK borçlarının silinmesi teklifinin gelmesi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘a soru soruldu ve Albayrak bu konu hakkında çalışma yapacaklarını ve en yakın sürede bir sonuca ulaşacaklarını söyledi.

KYK Borçları Ertelenebilir Mi?

Normal şartlarda öğrenciler mezun olduktan sonra 2 yıl sonra KYK borçlarının ödemesine başlıyor. Yeni gelen bir düzenleme ile öğrenciler borçlarını 1 yıl da e-devlet üzerinden yapacağı işlemle erteleyebilecek. Ayrıca mezun olup yüksek lisans veya doktora yapacak öğrencilere de erteleme hakkı tanınacak.

İlgili Yazılar
#SesimOL

Eğitim Hakkında Temel Bilgiler

#SesimOL

The Economist 2021 Kehanetleri

#SesimOL

Buga Girmek Nedir ?

#SesimOL

wTakip Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir