Gündem

Belediye Başkanından Deprem Önerisi” Her şeyi devletten beklemeyin!”.

mustafa gultak 1

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan ilginç bir deprem önerisi geldi ” Her şeyi devletten beklemeyin, sıfır ev alın.”. Mersin Akdeniz Belediyesi meclis toplantısında ilginç sözler söyleyen AKP’li belediye başkanı depremin sonuçlarının bu kadar ağır olmasının sebebini insanların eski evlerde oturmasına bağladı.

Evrensel sitesinde yayınlanan habere göre Mersin Akdeniz Belediyesi meclisinin gündeminde İzmir depremi vardı. İzmir depreminin sonuçlarını meclise taşıyan Emek Partisi Meclis Üyesi Halil Kara, getirilen imar affı yüzünden milyonlarca kaçak yapının yasal hale geldiğini ve bu sayede dayanıksız yapılar olduğunu söyledi. Bunun üzerine AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Gültak “Her şeyi devletten beklemeyin. 10 yıl bir evde oturduk, 10 yıl sonra bu evin temelinde bir sıkıntı olmuş mudur diyor muyuz, demiyoruz” diyerek mecliste tartışmaya yol açtı.

Mustafa Gültak sözlerinin ardından nasıl kendimize ve evimize bakıyorsak oturduğumuz binaların denetimini de yapmak zorundayız dedi.

Tartışma sırasında bir meclis üyesi devletin vatandaşına bakmakla sorumlu olduğunu söylemesine karşın Gültak, “Gerçekten yoksl, fakir, hiçbir şeyi olmayan vatandaşa sosyal proje ile ev yapacaktır bu hükümet ama herkesin bunu beklemesi doğru değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .