Gündem

Bakanlıktan Bir Kişi Görevden Alındı!

bakanlikta gorev degisimi

Kabine değişikliklerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabinede önemli değişiklikler yapmıştı. Bu gecede Resmi Gazetenin yayınlanmasıyla birlikte bir isim daha görevden alındı. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur Cumhurbaşkanının talimatiyla görevden alındı, yeni Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu oldu.

Geçtiğimiz haftalarda kabine değişikliği yapılmıştı. Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Zehra Zümrüt Selçuk’un yerine Derya Yanık getirilmişti. Daha sonra Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yerine de Mehmet Muş getirilmişti. Bugün Resmi Gazete Yayımlanan yazıda ise Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur’un yerine Mustafa Tuzcu getirildi. Peki Mustafa Tuzcu Kimdi?

MUSTAFA TUZCU KİMDİR?

Mustafa Tuzcu 1979 yılında Kocaeli şehrinin Gebze ilçesinde dünyaya geldi. 2001 senesinde Ankara Üniversitesinde Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi ile Fletcher Hukuk Okulunda yüksek lisans eğitimi aldı ve ODTÜ’de de doktora eğitimi aldı. Aktif siyasi görevlerde de yer aldı.

Yaptığı görevler sırası ile şöyle;

  • Uluslararası Anlaşmalar Genel Müdür Yardımcılığı,
  • OECD İstanbul Rekabetçilik Merkezi Müzakereleri Başmüzakereciliği,
  • G20 Dönem Başkanlığı Ticaret ve Yatırım Çalışma Grubu Başkanlığı,
  • Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Ticaret Başmüşavirliği,
  • Dünya Ticaret Örgütü Korunma Önlemleri Komitesi Başkanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .