Gündem

İstanbul Otogarda Bomba Ele Geçirildi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün akşam katıldığı televizyon programında gündem ile ilgili açıklama yaparken şok edici bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde terör örgütünün patlatmak için taşıdığı 5 kilogram patlayıcının emniyet güçleri tarafından yakalandığını söyledi. Böylelikle bir oluşabilecek bir katliam emniyet güçlerimiz tarafından engellenmiş oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün akşam katıldığı programda şu sözleri söyledi “Bugün İstanbul polisi çok önemli bir katliamı önledi. PKK mensupları İstanbul’a 5 kilogram patlayıcı getirdi. Polisimizin otogarda dikkatli takibi sonucu, istihbaratımızın keskin hafızası sonucu, bir aracın altına yerleştirilen 5 kilogram patlayıcıyı tespit ettiler. Bunları yerleştirenleri de yakaladılar. Patlayıcıyı da etkisiz hale getirdiler. Otogarda patlamak üzere yakalandı.” dedi. Böylelikle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda arabanın altına yerleştirilen 5 kilo patlayıcı polislerimizin başarılı operasyonuyla yakalanmış oldu.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü konu hakkında resmi bir açıklama yaptı. Bu açıklamada PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda Covid sebebi ile yapılan şehirlere giriş, çıkış denetimleri esnasında 2 şüpheli şahıs durdurulmaya çalıştığı esnada bir zanlı elindeki çantayı bir aracın altına attığı görülmüş ve bu çantada patlayıcı maddeler olduğu tespit edildiği söylendi. Diğer terör örgüt mensubunun ise otogar içinde sağ olarak yakalandığı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler