#SesimOLSağlık

İbrahim Saraçoğlundan Mucizevi Mide Kürü

Çoğu insanın rahatsız olduğu ve bazen kronikleşen mide ağrılarından bunalan rahatsız olan insanlar ilaç içmekten ziyade doğal yolları tercih eder. Bazı mide ağrıları stresten bazıları yediğiniz bir yemeğin rahatsız etmesinden meydana geliyor. Bunların çözümü ve kesin çözümü olan doğal yollar var. Bu yolların en sağlıklısı ve güvenilir olanı İbrahim Saraçoğlunun yaptığı mide kürü.

Mide ağrıları pek çok nedenlerden ötürü çıkabilir. Soğuk algınlığı üşütme gibi nedenler başta gelir. İnsanların yoğun iş hayatı ve bununla ivmeli ortaya çıkan stresin yan etkileride mide ağrılarına spazmlarına yol açmaktadır. Kimyasal yollarlada ya da ilaç alarak iyileşmenin yolları vardır fakat kullandığınız ilaçların yan etkileri fazla olduğundan önerilmez.

Mide Ağrısı Kürü Nasıl Yapılır ?

1 bardak su kaynatılır ve içine bir tatlı kaşığı aynı safa bitkisinden eklenir. Kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Soğumadan süzülür ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir. Bu kür bir ay boyunca her gün ara vermeden uygulanır. Kürün tadı ağza hoş gelmese bile tatlandırmak için bal da dahil olmak üzere hiçbir tatlandırıcı gıda eklenmez. Kürün uygulanışı ilk bir hafta aç karna veya yemeklerden iki saat sonra olmak üzere günde iki kere, daha sonraki üç hafta ise sadece akşam yemeklerinden 2 saat sonra olmak üzere 1 aydır. Rahatsızlıklar devam ederse bir hafta ara verip yeniden bir ay uygulanabilir. Fakat yıl boyu sürekli uygulanması uygun değildir. Kür uygulanırken ülser ilaçları kullanılmaya devam edilir, tıbbi tedavi kesintiye uğratılmaz. Gastrit, reflü, ülser hastaları ve midesinde helikobakter pylori bakterisi bulunanlara öneriler
Bu kişiler aynı safa kürü uygulamalı, buna ilave olarak sıvı u vitamini almalıdırlar. Ayrıca karnabahar ve brokoliyi düzenli olarak yemelidirler. (Haftada 3 kere)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler