ekonomi

Bankaların EFT Ücretleri

banka eft ücretleri

Teknolojini gelişmesiyle kişiler işlerini kolay ve basit yoldan hızlı bir şekilde yapmak ister. Özellikle bu durum kişinin nakit ihtiyacı olduğu zaman önem kazanır. Bu esnada aynı şehir veya aynı ülkede yaşamayan insanlar birbirlerine karşı para transferi yapacağı zaman ilk önce banka EFT ücretleri denen bir komisyon sistemini çıkararak para kesme olayına denir. Bu durumda banka müşterilerine he dada iyi hizmet hem de müşterilerinin bankaya sermaye olarak katkıda bulunmasını ister. Böylece kişi bu durum içerisinde komisyon ücretini vererek işlemini gerçekleştirir.

EFT Ücretleri Ne Kadar?

Para transfer işlmeinde kişinin en çok sorduğu sorular arasında bulunur. Eft ücretinin ne kadar olduğunu banka zaman zaman bankanın durumuna göre ücreti indirir veya yükseltim işlemi gerçeklerştirir. Bu esnada kişi bankaların durumuna bakarak kendine uygun olan bankadan para transferi gerçekleştirebilirsin. Eğer para transferi gerçekleştireceğin kişi aynı banka aracılığı ile gönderim yapıyorsa EFT ücreti az miktarda kesilir. Fakat kişiler farklı bankalar aracılığıyla gönderim yaparsa o zaman ücret iki katına çıkarak kişinin işlemini gerçekleştirmesini sağlar.

Bankalar Arası EFT Ücreti

Bankalar en çok kişilerin para transferlerinde çokça kesim yaparak kendilerinin havuzuna para birikimini yani sermaye sağlar. Bu esnada banka kişinin sermayesi ile başka banka müşterilerine olanak sağlayarak bankadan kişilerin memnun kalmasını sağlar. Bu bankalar para transfer kesim işlemine bakalım.

Ziraat Bankası: Bu banka daha çok bankalar arası işlem yapıldığında ücreti az miktarda keserek farklı bankalar arasında işlem yapıldığında para ücretini çok fazla kesmektedir. Mobil üzerinden 1.000 TL’ye kadar işlemlerde 1 TL olarak işlem ücreti alır. ATM üzerinden yapıldığında ise 2 TL işlem ücreti alır.

İş Bankası: Bu banka özel banka olmasına rağmen köklü bankalardan olduğu için sıkça başvurulan bankalar arasında yer alır. Bundan dolayı banka para transfer ücretlerini fazla kesmeyerek müşterilerinin memnuniyetini sağlar.Böylece kişi bütün bankalarda olduğu gibi bu bankada da para transfer ücretin bankalar aynı olduğunda farklı kesim var. Bankalar farklı olduğunda farklı kesim olur. 1.000 TL- 50.000TL arası para transferinde internet 2TL olarak bilinir. Şubede ise bu ücret 10 TL olarak gösterilir.

Tüm bankaların EFT Ücretleri > https://www.bankalar.org/eft-ucretleri/

Banka İletişim

Kişi para transfer işlemini bilmediğinde banka ile iletişime geçerek bankanın kendine bilgi vererek işlemini daha kısa sürede ve yanlış yapmayarak işlemini sürdürür. Bu işlem sonrası kişi transferini yaparak bankaya gerekli ücretini öder. Bu şekilde kişi bilgi almak 7/24 banka müşterilerine hizmet eder.

Kaynak: https://www.bankalar.org/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .