Gündem

Bir Tek Kulübü Üstüne Yapmamışlar! Mbappe’nin Kontratına İlişkin Detaylar Ortaya Çıktı

Geçen sezon sonunda Fransız devi PSG ile 3 senelik yeni sözleşmeye imza atan Kylian Mbappe’nin dudak uçuklatan sözleşmesine ait ayrıntılar ortaya çıktı.

Son anda yapılan olağanüstü öneriyle 2025 senesine kadar Fransız takımında kalmayı kabul etmişti

Son anda yapılan inanılmaz teklifle 2025 yılına kadar Fransız ekibinde kalmayı kabul etmişti

Fransız yıldız Real Madrid’e transfer olmak üzereyken son anda yapılan olağanüstü öneri, oyuncuyu ikna etmiş ve Mbappe 2025 senesine kadar Fransız takımında kalmıştı. Kulübüyle 3 senelik yeni sözleşme imza atan 23 yaşındaki futbolcu için Real Madrid Başkanı Florentino Perez açıklamasında ‘Perişan Mbappe, muhtemelen Real Madrid’e gelmediği için şimdiden pişmanlık dinlemeye başlamıştır‘ demişti.

630 milyon euroluk brüt kazanç PSG bütçesinin dörtte birine denk

630 milyon euroluk brüt gelir PSG bütçesinin dörtte birine denk

Fransız Le Parisien Gazetesi bugün Kylian Mbappe’nin sözleşmesindeki mali ayrıntıları paylaştı. Söz konusu sayılar Mbappe’nin pek de pişmanlık yaşayacağı cinsten değil. Fransız yıldızın, PSG’den 72 milyon euro senelik ücret, 180 milyon euro imza parası, 3 sene için de toplam 240 milyon euro sadakat bonusu aldığı bilindi. Yıldız oyuncu, 2025 senesine kadar sürecek olan sözleşmesini PSG’de tamamlarsa brüt olarak 630 milyon euroluk dev bir kazancın sahibi olacak. Bu ölçü PSG’nin bütçesinin dörtte birine denk. Ödentiler çıktıktan sonra Mbappe’nin eline kalacak net sayı ise takribî 280 milyon euro olarak hesaplanıyor.

Mbappe’nin sözleşmeyi futbol tarihinin en çok kazandıran sözleşmeleri listesinin zirvesine de yerleşmiş vaziyette

Mbappe'nin kontratı futbol tarihinin en çok kazandıran sözleşmeleri listesinin zirvesine de yerleşmiş durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler