Gündem

BAKAN AÇIKLADI ! YASAK KALKTI !

WhatsApp Image 2021 05 08 at 22.38.42

17 günlük yasakla birlikte mecburi olarak çalışması gereken insanlara muafiyet olarak manuel izin belgeleri çıkarılmıştı. Bazı iş yerleri ve şirketler ise kaymakamlıktan izin alarak toplu olarak izin işlemleri yapmıştı. Manuel izinler 7 mayısa kadar uzatıldığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından söylenmişti. İçişleri Bakanlığı’nca muafiyet kapsamında olan işveren ve çalışanların manuel doldurdukları çalışma izni görev belgesinin geçerlilik süresi bir kez daha uzatıldı. Belgeler 12 Mayıs gün sonuna kadar geçerli olacak.

Daha öncede uzatılan muafiyet izinleri 7 mayıs son olarak belirlenmişti fakat bunu İçişleri Bakanlığınca 12 Mayısa almayı kararlaştırdı.

indir

12 MAYIS GÜN SONUNA KADAR GEÇERLİ OLACAK

Genelgede, tam kapanma sürecinde muafiyet tanınan sektör çalışanlarına yönelik e-başvuru sistemi üzerinden bugün itibariyle 9.5 milyona yakın başvuru neticelendirildiği ve muafiyet nedeni, güzergahı ve zamanı ile kısıtlı olacak şekilde çalışma izni görev belgesi düzenlendiği belirtildi.Genelgede, Nace kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde görev yapmasına rağmen alt işvereninin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle çalışma izni görev belgesi alamayanlar ile erişim hatası gibi geçici durumlar göz önünde bulundurulduğunda; sistem üzerinden görev belgesi alınamamasının üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinde herhangi bir aksamaya yol açmaması için Ek’te yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresinin 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar uzatıldığı ifade edildi.

12 Mayıstan itibaren Ramazan Bayramının gelmesiyle beraber çoğu iş yeri ve devlet kurumları kapalı olacağı için 12 Mayısı son olarak baz alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .