ekonomiGündem

2021 Altın Fiyatları Ne Olacak ?

1565259127 spros na zoloto

Türkiye’de son zamanlarda altın fiyatları hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine karşın vatandaşların ilgi odağı oldu. Maliye bakanının değişmesiyle ve Merkez Bankasına yeni biri gelmesiyle ve oluşan ekonomik politikanın güven vermesi piyasalara güven verdiğini döviz kurundan ve altın fiyatlarının düşmesinden anlayabiliriz. Altın fiyatları ne kadar olucak? Son olarak ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs 2021 altın fiyatları konusunda bir tahminde bulundu. Altın fiyatı düşecek mi gibi soruları yanıtlayacağız.

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’tan altın tahmini

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, spot altın fiyatları için 2300 dolar hedefini koruyor. Altın fiyatlarında ons yatay seyrinden gerileme endeksine doğru ilerleyeceğini söyledi. Ve altın alımlarında bir artışın olacağını ön görüyor.

для бизнеса 1024x1024 1

2021 yılında para arzında artış hikayesi yakın vadeli faiz oranlarını, her ne kadar uzun vadelilerde daha fazla düşüşte zorlanma olsa da, daha aşağı çekerek altın için destekleyici olur” ifadeleri kullanıldı. Altının yakın vadeli faizlere karşı daha hassas hareket ettiği vurgulandı.

Ek olarak yeni bir dünya düzeninin başladığını ve piyasa talebinin artışından kaynaklı bir düşüş gerçekleşeceğini altını çizen kuruluş, bu trendin gelecek yıl da devam edeceğini öngördü. 12 aylık altın hedefinin 2300 dolar olarak sürdüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .