Gündem

‘Uygun Bulmadık’ Demişlerdi: AKP’li Derince Belediyesi Başkanı Aynur Doğan Konseri Hakkında Kendini Savundu

Kocaeli’nin Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, şarkıcı Aynur Doğan’ın konserinin organizasyon firmasının zorunlu izinleri almaması sebebiyle iptal edildiğini ileri sürerek, ‘Konseri tertip eden bireyler zorunlu izinleri almadan yayın yapmışlar ve bilet satmışlar. Bize bir izin müracaatları var. Ancak bilet satışı, müracaat sonuçlanmadan evvel başlamış” dedi.

Kocaeli Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, şarkıcı Aynur Doğan’ın konserinin organizasyon firmasının zorunlu izinleri almaması sebebiyle iptal edildiğini belirterek, ‘Konseri tertip eden bireyler zorunlu izinleri almadan yayın yapmışlar ve bilet satmışlar. Bize bir izin müracaatları var. Ancak bilet satışı, müracaat sonuçlanmadan evvel başlamış” dedi.

Konseri tertip edecek organizasyon firması ise şu yazılı açıklamada bulundu:

Konseri düzenleyecek organizasyon firması ise şu yazılı açıklamada bulundu:

’20 Mayıs’ta Kocaeli Derince Açıkhava sahnesinde yapacağımız Aynur Doğan konserinin iptalini Derince Belediyesi’nin Twitter hesabından bildik. Eskiki tüm işlerimizde olduğu gibi 20 ve 25 Mayıs aktifliklerimizin de ödeme dekontlarımızı takdim ettiğimiz ve çalışmalarını bitirdiğimiz halde konser, ‘konser organizasyonunun yapılan ayrıntılı analiz sonucunda uygun olmadığı tespit edildi’ gerekçesiyle Derince Belediyesi tarafından konserden 5 gün evvel bize bir açıklama yapılmadan iptal edilmiş oldu. Aynı şartlarda harekâtlarını reelleştirip ödemelerini yaptığımız 25 Mayıs tarihindeki konserimiz devam ederken Aynur Doğan konserini yapamıyoruz. Dünyanın bir hayli ülkesinde konserler veren ve hayranlıkla takip edilen sanatçımız Aynur Doğan’ın büyük bir coşkuyla başladığımız Türkiye turnesinde yaşanan bu vaka ve bize göre gerekçesiz alınan bu karar kültür sanat dünyası ve ülkemiz için endişelendiricidir. Biz beraber şarkılarımızı söylemeyi vazgeçmiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler