Eğitim

YÖK’ten Sağlık Bakanlığına Aşı Çağrısı

Üniversitelerin tam 430 gündür kapalı olması hem öğrenci hayatını , eğitimini ve psikolojik olarak çok etkiledi. Bununla beraber üniversitelerin yoğun olduğu yerlerdeki esnaflar bundan çok etkilendi. Online eğitimde her ne kadar eğitim verilse teknolojik etmenler olabildiğince kullanılsa bile yüz yüze eğitimin yerinde maalesef alamıyor. Bu yüzden eğitim gören öğrencilerin gelecekte mesleki olarak da performanslarında düşüşlerin öngürelemiceğini açıkladı.

Yök Sağlık Bakanlığına 2021 Eylüle kadar tüm akademik personellere ve örgün eğitimle öğrenim gören öğrencilere derhal aşılanmanın başlamasını istedi aksi takdirde uygulamalı eğitim gören öğrencilerin mesleki açıdan kötü sonuçlar doğurabileceğini aktardı.

YÖK’ün yazısında şunlar kaydedildi:

* Ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır.

* Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

* Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personeli ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler