EğitimSosyal Medya

Türkler Neden Uzaya Çıkamadı

türkün uzayla

Uzaya gitmek, evrenimizi keşfetmek neredeyse her milletin rüyası olmuştur. Öyle ki, zamanında ABD ve SSCB bu konuda büyük yarışlara girmiştir. Dünyanın süper güçleri, her şeyden önce uzayı planlamış ve bayrağı hep ileride tutma arzusu kurmuştur.

Ancak ülkemizde bu konu ile alakalı en ufak bir kıvılcım görülmemektedir. Geçtiğimiz yıl kurulan Türkiye Uzay Ajansı, umut verse de sadece kurulması haberi ile mutluluk vermiştir. Peki neden ülkemizde bu konu ile alakalı hiç kimse bir adım bile atmıyor? Neden araştırma, geliştirme ve üretmek yerine ABD’nin başarılarını televizyonlardan ve internetten izliyoruz ?

TÜRKLER VE UZAY

Bu sorunun cevabı gayet açık aslında; o televizyonun başından kalkamayışımız, hep olanlara şahit olmakla yetinmemiz.

türk ve uzayy
Türkler Uzaya Giderse..

Oysa yüce liderimiz bize dememiş miydi “İstikbal Göklerdedir” diye. Neden göklere bakmak yerine televizyonun veya internetin başında yaşlanıyoruz? Bu sorulara cevap verildiği gün neden uzaya çıkamadık ya da teknoloji olarak neden çoğu ülkenin en az 10 yıl gerisindeyiz, çözüme ulaşmış olacak. Okumak, araştırmak ve fikir geliştirmek birinci adım olmalıdır. İcat edilenlerle yetinmek yerine, geliştirmeyi üretmeyi amaçladığımız gün, ya da en azından bunun fikrine kapıldığımız gün, ilk adımı ilk başarıyı kazanmışız demektir.

#uzay, #evren, #türkünuzaylaimtihanı, #türkleruzayda, #teknoloji, #türkuzayajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worth reading...
Farabi’de Tanrı Ve İnsan
telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .