ekonomiNedir?Teknoloji

NFT Nedir ?

NFT, son yıllar da insanların sanal dünyaya ayak uydurma süreciyle beraber, gelişen teknoloji ve Bitcoin gibi bir sanal paranın çıkmasıyla çok hızlı bir şekilde NFT de popüler olmaya başladı. Dijital ortamlarda koleksiyonculuğun popüler olmasıyla beraber insanları çok büyük bir şekilde ilgisi arttı. NFT 2015 yılında çıkmasına rağmen 2021 yılında insanlar tarafından popülerliği arttı.

NFT Ne Anlama Gelmektedir ?

NFT çoğu insan tarafından bilinse ya da duyulsa bile daha tam olarak insanların aklına yatmayan ve ne anlama geldiği tam olarak bilmemektedir. NFT açılımı olarak Non Fungible Token’dir. Yani Türkçe karşılığı olarak ”Değiştirilemeyen Token ” ya da başka bir değişle ” Değiştirilmesi mümkün olmayan para ” anlamına gelmektedir. NFT de diğer bildiğimiz coinlerdir aslında . Sadece coinler ile fark olarak coinlerde dijital bir plartformun ve geliştiriciler olması gerekmekte NFT de bu öyle işlemez . Gerekli şartları sağladığı sürece NFT özelliği taşıyacak tweet gönderileri , videolar , gifler ve pek çoğu gibi sayabileceğimiz kendi özünde tek ve ilk olma özelliğini ve diğerlerinden farklı bir yapıya sahip olması yeterlidir.

NFT Ne İşe Yaramaktadır?

NFT en kısa olarak tanımlancak olursak bir yatırım aracı ve eşi benzeri olmayan varlıklardır. NFT’ler diğer coinler gibi bir blockchain zincirinden oluşmaktadır. Peki ya NFT’ler diğer coinlerden ve Bitcoinden ayıran şey nedir? NFT’ler bir para olmasına gerek yoktur onun değerini eşi benzeri olmayan ve değiştirilmesi mümkün olmayan özelliğiyle kendisini daha çok değerli kılmaktadır. NFT’ler bir sanat eseri , tweet gönderileri yani kısacası sanal ortamda var olan ve sosyal medyada kendisini önemli kılan gönderilerden oluşmaktadır. Örneğin Twitter oluşturan Jack Dorsey twitterdan ilk gönderdiği twiti binlerce dolara satmasıyla büyük bir gündem olmuştu.

NFT Satış Siteleri Nelerdir?

Bu kadar hızlı ve popüler olan NFT’lerin satışları ve alış kısımları da popülerliği kadarda güvenli bir şekilde satışların yapılması gerekmektedir. En iyi NFT satış siteleri hangileridir ? Dünyanın güvenli ve en iyi NFT satış sitelerini görelim.

1. Binance

Dünyada en fazla ve para işlem hacmi olarak en yüksek işlemleri gören coin borsasında tüm dünyanın tanıdığı sitedir. 2017 yılından beri coin satış ve alışlarını yapan binance rakipleri arasında yüksek farkla kendisini göstermektedir.

2. Super Rare

Aralarında güvenilirlik olarak en iyi NFT satışlarını yapan bu borsadır. Diğer borsalardan kendisini ayıran tek fark ise NFT’lerde daha çok sanat ve sanatçıya hitap eden NFT satışlarını yapmaktadır. Satış ve alışlarınızda mutlaka Matemask cüzdanınızı kullanmanız gerekmektedir. Kayıt olmak hızlı ve kolaydır.

3.Opensea

NFT’nin doğuşunu ve bir kavram olarak nitelendiren ilk sitelerdendir. İlk olması sebebiyle kullanıcıların diğer siteler arasında ilk sıralarda yer alması cazip yönlerindendir. Bu sitede ise Super Rare kıyasla çoğu NFT’leri listenmektedir. Ses dosyaları sosyal medya gönderiler , videolar gibi tüm koleksiyon değeri gören eserleri paylaşmaktadır. Satış yapmak için ilk olarak 60 ila 200 dolar arasında ödeme yapılması gerekmektedir , fakat bu terk seferliktir diğer satışlardan komisyon almaktadır.

SFP(Safepal) Coin Nedir ?

Bu yazımızda sfp coin nedir ? ve safepal projelerinden bahsedeceğiz. Sfp coin kullanıcıların cüzdanlarını korumak ve dijital olarak yatırımlarını ve varlıklarını büyütmek için kurulmuş bir coindir. 2018 yılında başlayan bu coin Binance tarafından yatırımı ve desteklenen teşvik edilen ilk donanımsal bir cüzdandır.

SFP Diğer Coinlerden Ayıran Özellik Nedir ?

Sfp coin bugün ki satış fiyatı olarak 15.24 tldir gün geçtikçede artmaya devam eden bir yatırım aracıdır. Uygun fiyatıyla güvenli cüzdan yazılımlarını üretmek ve sunmayı amaçlayan bir coindir. SFP aynı zamanda SafePal yönetişim belirteci olarak da hizmet eder ve sahipleri, SafePal ürünlerine yeni blok zincirleri eklemek gibi yeni özellikler için teklifler oluşturabilir ve oy kullanabilir.

Sfp Hem merkezi hemde merkezi olmayan borsaların çoğunda satış ve alışları mevcuttur. Binance Gateio ve Kucoinde satışları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler