Gündem

Mutant Virüs Yayılabilir!

mutant virus

Koronavirüs vakaları azalıyor derken kötü haberler gelmeye devam ediyor. İlk olarak İngiltere’de görülüp yayılan mutant virüs dünya üzerinde de yayılmaya devam ediyor.

Mutant virüsün Tokatta görülmesinin ardından Toplum Bilimleri Kurul Üyesi Profesör Doktor Necmi İlhan mutant virüs hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu durumun yeni mutant virüsünün Türkiye’de de yayılcağını söyleyen İlhan, eğer bu mutant Tokatta görülüyorsa İstanbul ve Ankara’ya sıçrama ihtimali de aşırı yüksek dedi. Mutant virüsün normal koronavirüsten daha etkili olduğunu söyleyen İlhan Ocak ayında İngiltere Sağlık Bakanlığının mutant virüsün yayılma hızının yüksek ölüm oranının düşük olduğunu söylese de ölüm oranlarında da yüzde 30’a yakın artış olabileceğini söyledi. Bu yüzden önlemleri gevşetmememizi ve sıkı tutmamamızı gerektiğini söyledi.

toplum bilimleri kurulu uyesi 1
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan

İlhan bunlara ek olarak yeni mutant virüsün il il takip edildiğini ve büyükşehirlere sıçramadan kontrol altına alınmaya çalıştığını söyledi. Ve bu noktada da en önemli unsurların maske, sosyal mesafe ve temizlik olduğunu söyledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .