#SesimOL

Korku- Stefan Zweig

Stefan Zweig Korku

Korku insanın içindeki vicdandır!

Korku Stefan Zweig’in yazdığı 70 sayfalık tek oturuşta bitebilecek bir hikayesi. Korku kitabında Zweig insanın içindeki korku duygusunun insanı ne hallere sokabileceğini ve korkuya kapılan insanların bu histen kolay kolay kurtulamadığını anlatıyor. Zweig yazmış olduğu kitapta sayfa sayılarını kısa tutarak okuyucularına birçok şey anlatıyor. Bu türde Zweig adeta az şeyle çok şey nasıl anlatılır onu gösteriyor.

Kitabın konusundan bahsedecek olursak; Irene Wagner ismindeki kadın kocası avukat ve 2 çocuğa sahip. İyi bir maddi hayat ile huzurlu bir yaşam sağlayan Wagner kendini genç bir piyanistin kollarına atar. Yaptığı durumdan pişman olmamasına rağmen yaptıklarını anlatma tehditiyle bir şantajcı ile karşı karşıya gelir. Ve sonunda içindeki korkudan mı vicdan dan mı kendini sorgular ve hayat onun için yaşanmaz hale gelir.

Bu kitap insanın korku halindeki psikoloji durumunu çok iyi göz önüne almaktadır. Psikoloji alanına Freud okumakla ilgi kazanan Zweig korku kitabı ile kendini psikoloji alanında nasıl geliştirdiğini bu kitapta gösteriyor aslında. Etkileyici bir sona sahip olan korku kitabı kesinlikle okumanız gereken Zweig klasikleri arasında yer alıyor. Bu kitabı okurken bir yandan Wagner’e üzülecek bir yandan yakalansın diye dua edeceksiniz ama bazende bu korku ona yeter diyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .