Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

EğitimSosyal Medya

Hayatı Sevmenin Çeşitli Yolları

Hayatta her zaman her şey yolunda gitmeyebilir, bazen oldukça sıkıcı bir hal alabilir, hatta içinden çıkılmaz bir yola girebilir. İşte tam da böyle durumlarda keşke güzel bir şeyler olsa hayatımıza bir renk gelse de şu kasvet ve sıkıcı durumdan kurtulabilsek diye düşünür dururuz. İşte hayatı sevmenin ve bu durumdan kurtulabilmenin birkaç basit kuralı;

Yeni insanlarla tanışın ve konuşun: Aslında çevremizde inanılmaz güzellikte insanlar var ve biz onları bazen hiç görmüyoruz hatta yanlarından geçip gidiyoruz. Marketlerde, bakkalda, simit aldığımız fırında, manavda, pazarda herhangi bir yerde çalışan insanlarla ayaküstü bile olsa 2 dakika bile konuşmak muhabbet etmek emin olun iyi gelecek.

Geleceğe dair güzel planlar yapın: Günlük yaşantınızda olumsuz durumları düşünmek yerine neleri yoluna sokabilirim, başıma en iyi neler gelebilir, neler yaşayarak mutlu olabilirim, hatta gerçekleşmesi zor gibi görünen hayallerinizi bile gerçekleşmiş olarak düşünün. Sürekli olumlu durumları düşünmenin zihninizde sebep olacağı değişikliklere inanamayacaksınız.

Değişimlere açık olun: Hayatınızı korkarak ve her şeyi hep aynı şekilde yaşamaktan vazgeçin. Değişim sizi zorlayabilir, yorabilir. Yeni fikirlere açık olmak, değişikliklere ayak uydurmaz zor değil zamanla alışırsınız ve inanın bu size çok iyi gelecek bir yöntemdir.

Vücudunuzu sevin ve onunla arkadaş olun: Her gün ayna karşısına geçerek sevmediğiniz yönlerinize bakıp kendinizden nefret etmek yerine vücudunuzu sevmeyi denemelisiniz. Vücudunuz size bazı mesajları veriyor, sizin yapmanız gereken tek şey onunla arkadaş olmak ve onu anlamak. Onu dinlendirip ihtiyaçlarını gidermelisiniz. Vücudunuz sizin evinizdir, sığınağınızdır onu çok sevin.

Affetmek için çabalayın: Geçmişte yaşanmış olan kötü zamanları, küslükleri, kinleri unutun ve onları bir daha aklınıza getirmeyin! Silin gitsin. Onlar size hayal kırıklığı ve can sıkıntısından başka bir şey getirmezler. Yepyeni bir sayfa açın ve o sayfayı her zaman koruyun. İnsanların iyi yönlerini görmek için çabalayın: Başkalarıyla birlikteyken onların sadece eksik yönlerini düşünmek yerine, o insanların iyi yönlerini ve özelliklerini görmeye çalışın. Zihninizdeki yargılayıcı tarafınızdan uzaklaşın.

Pozitif enerjinizi çevrenizdeki insanlarla paylaşın: Her şey paylaşınca daha güzel; olumlu düşünceleriniz ve duygularınız insanlarla paylaşmaya devam ettikçe artacaktır. Arkadaşlarınıza iltifat edin, onlara ne kadar iyi arkadaşlar olduklarını söyleyin, o günü hem arkadaşlarınıza hem de kendinize keyifli bir duruma çevirmiş olacaksınız.

İlgili Yazılar
BilimEğitimSosyal Medya

Online Psikolojik Danışmanlık

FİLMSosyal Medya

Hayatta Kalma Dizileri

GündemKimdir?Nedir?Sosyal Medya

Erasmus Muharrem Olayı Nedir?

Eğitim

2020 Eskişehir Anadolu Üniversitesi Taban Puanları, Başarı Sıralaması

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir