Gündem

Hafta İçi De Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir!

sokaga cikma yasagi

Koronavirüs vakalarının Dünya ile birlikte Türkiye’de de artmasıyla beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalar yaparak gelen yasakları tek tek açıklamıştı. Gelen yasakların ardından vatandaşların aklında hafta içi de sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Seyahat kısıtlaması gelir mi gibi sorular akla geldi.

Bu konu hakkında resmi kaynaklardan açıklama yapılmasa da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan bu konu hakkında açıklamalarda bulunarak “Şu anda vatandaşların seyahat riski olmadığı için şehirler arası kısıtlamaya şu an gereksinim yok gibi görünüyor. Eğer vakalar çok artar 5 bin küsuru geçersek tabi ki böyle bir kısıtlama da gelebilir” dedi.

Ayrıca iller arası seyahat kısıtlanmasına gerek olmadığını söyleyen İlhan havaların soğuk olduğu için Türkiye genelinde seyahat yoğunluğunun bulunmadığını söyledi.

Ayrıca seyahat yasağı ve hafta sonu 10’dan önce ve 20’den sonra olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama yapan bilet satış sitesi oBilet.com bilet alan vatandaşların hafta sonu yasak saatlerinde de biletlerini kullanarak seyahat yapabileceklerini açıkadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .