#SesimOLGündemSosyal Medya

Film Tavsiyesi 2020

ik film onerileri a

Dram, komedi, korku, bilimkurgu, animasyon ya da müzikal türü her ne olursa olsun hepimiz film izlemekten büyük keyif alırız. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de insanoğlunun bulunduğu psikolojik durumdan uzaklaşarak farklı dünyalar keşfetme merakıdır. Film dünyası da insanların keşfetme ya da gözlem yapma isteğinin farkında vararak her yıl binlerce filmi bünyesine eklemeye devam eder. Filmler arasında kaybolmadan, gündemi takip edebilmeniz için farklı kategorilerdeki 2020 filmlerini sizler için derledik.

  1. The Gentlemen (Polisiye / Aksiyon)

The Gentlemen filmi suç imparatorluğundan kurtulmak isteyen bir adamın hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch filmlerinden tanınan Guy Ritchie var. Amerikalı olan ve Londra’da uyuşturucu satıcılığı yapan Mickey Pearson suç dünyasına bırakarak yeni bir hayata başlamak ister. Karakterimizin kararını uygulaması ise sandığı kadar kolay olmayacaktır.

gentleman 1
The Gentleman
  • Kelly Çetesinin Gerçek Hikayesi (Dram / Aksiyon)

2000 senesinde Peter Carey’in yazmış olduğu kitaptan uyarlanan filmdir. Konusu ise Dünyanın en ünlü kaçağı olan Nedd Kelly’ nin yaşam hikayesidir. Medeniyetten kendini uzak tutarak kendine ait yeni bir dünya kuran Harry Power tarafından büyütülen Ned Kelley, annesi başta olmak üzere ailesine yapılan haksızlığın intikamını almak için kendi çetesini kurar. Gerçek bir yaşam hikayesini anlatıldığı kitaptan uyarlanan filmde Kelly’ nin hayatı ve bilinmeyenleri anlatılıyor.

kelly çetesinin gerçek hikayesi 1024x576 1
Kelly Çetesinin Gerçek Hikayesi
  • Görünmez Adam (Bilim Kurgu / Gerilim / Korku)

Hem zeki hem de zengin bir bilim adamıyla evli olan Cecilia kocasının kendisini uyguladığı şiddete artık bir son vermek için dostlarının da desteğini alarak ortadan kaybolur. Cecilia’nın evini terk etmesinden kısa bir süre sonra ise kocası vefat edecek ve Cecilia tüm servetin tek varisi olacaktır. Peki gerçekten kocası ölmüş müdür yoksa Cecilia’ nın ortaya çıkması için kurulan bir tuzak mıdır?

maxresdefault
Görünmez Adam
  • Eltilerin Savaşı (Komedi)

Güpse Özay’ ın senaristliğini üstlendiği ve oyunculuğuyla renk kattığı film sıradan bir Türk ailesinde iki eltinin birbiriyle olan savaşını anlatır. Filmde bazı kareler abartılsa da eminim herkes kendisinden ya da çevresinde izleri de görecektir.

eltilerin savasi 3
Eltilerin Savaşı
  • Hayal Adası (Gizem / Korku / Komedi)

Hayal adası tatil için bir adaya giden bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Tatil severlerin tek isteği eğlenceli bir tatil geçirip bol bol eğlenip huzurlu bir şekilde evlerine dönmekti ancak hayal adası beklentilerinin ötesine geçirerek kabus adasına mı dönüşecekti?

HO00004328 637183373595867659 hayal adasi
Hayal Adası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .