#SesimOL

Endo Motor Alırken Dikkat!

endo motor

Her klinisyenin hedefi, hastalarına mümkün olduğunca rahat bir şekilde sorunsuz, kaliteli endodontik bakım sağlamaktır, ancak ekipmanınız göreve uygun olmadığında bu zor olabilir. Söz gelimi el cihazında yeterli güç olmaması, kanal eğesinin kanal hazırlığı sırasında sıkışmasına sebebiyet verebilir.


Tork ve devir kontrolü, tok zorlanınca kanala zarar vermeyi önleyici dönüşümlü hareket yeteneği, apekse yaklaşırken gücü ve devri azaltma, apekse gelince durma veya geri dönme gibi özelliklerin olması bir endodontik motorun işlevselliğini son derece attıran ve tercihte dikkate alınması gereken unsurlardır.
Dental lazer, dijital panoramik ve volumetrik tomografi cihazları, apeks buluculu endodontik motor gibi dental cihazların mucidiMorita, diş hekimlerin kullanımına sunduğu endo motor gibi endodontik cihazlarda da en iyi kaliteyi garanti eder.


Söz gelimi MORITA DentaPort ZX Set OTR patentli çift frekanslı oranlama tekniği ilekanaldaki irrigasyon solüsyonu veya kandan etkilenmeden kesin ölçüm sonuçları verir. Ayrı bir modül olarak temin edilen Dentaport TriAuto OTR ile cihaz apeks bulma özelliği olan bir endodontik mikromotora dönüşür. Hatta DentaPort ZX Set OTR tedavi istasyonu ilave bir LED ışıklı polimerizasyon cihazı ile daha da genişletilebilir.Basitçe endo motor başlığı sökülerek yerine ışıklı dolgu başlığı takılır ve istasyon anında bir ışıklı polimerizasyon cihazına dönüşür.


Ergonomik, kompakt ve kolay kullanımlı tasarımı sayesinde DentaPort TriAuto OTR modülü verimlilik ve başarılı bir preperasyon arasında mükemmel bir denge kurar.Karmaşık, zorlu ve uzun süren tedavi seanslarında bile DentaPort TriAuto OTR modülü elinizi, bileğinizi yormaz, başparmağınız ve işaret parmağınız arasında dengeli bir şekilde durur.


Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla dental ürünler kapsamında diş hekiminizin en büyük destekçisidir.
Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .